Dusetų ir Antalieptės piligrimai Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos Gailestingumo Motinos atlaiduose,Vilniuje

Lapkričio 14-ąją dieną Dusetų ir Antalieptės piligrimai dalyvavo kasmetiniuose Aušros Vartų Švč.Mergelės Marijos Gailestingumo Motinos atlaiduose, Vilniuje.

Kelionę organizavo Dusetų parapijos klebonas kan. Stanislovas Krumpliauskas ir piligrimų vadovė Bronė Latvėnienė.

Piligriminę kelionę kaip visada pradėjome malda. Prašėme Aukščiausiojo globos mūsų šeimoms, jaunimui, parapijai ir Tėvynei Lietuvai.

Aušros Vartų Dievo Motinos Globos atlaidai — švenčiami aštuonias dienas tą savaitę, į kurią patenka lapkričio 16 diena. Lapkričio 14-ąją dieną Vilniaus Šv.Teresės parapijos bažnyčioje 11.00 val. vyko Šv.Mišios už Panevėžio vyskupiją, Šv.Mišioms vadovavo vyskupas Linas Vodopjanovas, giedojo Biržų Šv.Jono krikštytojo parapijos choras, vadovė V.Morkūnienė. Šiose Šv.Mišiose meldėmės ir prašėme Dievo malonių ir globos.

Per aštuonias atlaidų dienas Aušros Vartų koplyčioje ir Šv.Teresės bažnyčioje Šv.Mišios buvo švenčiamos apie 70 kartų. Čia rinkosi dešimtys tūkstančių piligrimų ne tik iš Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių. Mišios buvo aukojamos lietuvių, lenkų, anglų, rusų, baltarusių, ukrainiečių, italų, prancūzų, ispanų kalbomis.

Atlaidų Mišiose buvo meldžiamasi už visas Lietuvos vyskupijas, Baltarusijos tikinčiuosius, už Marijos Legioną ir Gyvojo Rožinio narius, už žemdirbius, už šeimas ir išeiviją, už Lietuvos kariuomenę ir policiją, žiniasklaidos darbuotojus, kunigus ir seminaristus, už vaikus, mokytojus, katechetus, už valstybės tarnautojus ir politikus, už ligonius, gydytojus ir slaugytojus, už ateitininkus ir jaunimą, už atlaidų dalyvius.

Lapkričio 12–19 dienomis vilniečiai ir miesto svečiai vėl sulaukė Teofiliaus Matulionio Vilniuje. Birželį paskelbto palaimintuoju Teofiliaus relikvijos buvo atvežtos į Aušros Vartų Gailestingumo Motinos globos atlaidus.

Teofiliaus Matulionio relikvija atkeliavo į Šv.Teresės bažnyčios šoninę koplyčią. Tikintieji prie sarkofago relikvijoriaus galėjo melstis įvairioms intensijoms.

Taikos temai Aušros Vartų atlaiduose šiemet skiriama ypatinga vieta. Teofilius Matulionis savo gyvenimu ir žodžiais nuolat kalbėjo apie taiką. Viena iš karūnų, kuriomis prieš 90 metų buvo karūnuotas Aušros Vartų Marijos paveikslas, vadinama Taikos karalienės. Šiais metais švęsdami šio paveikslo karūnavimo 90 metų jubiliejų, Globos atlaidų metu, Gailestingumo Motinos užtariami, ypač meldėmės už taiką visame pasaulyje ir apmąstėme dorybes, kurių praktikavimas pakeičia žmonių širdis ir kuria gėrį pasaulyje.

Teofilius Matulionis sovietų valdžios buvo kalintas tris kartus, iš viso 16 metų. Arkivyskupas Teofilius Matulionis patarnavo visiems žmonėms, neatsižvelgdamas į jų tautybę: latviams, lenkams, baltarusiams, lietuviams. Jis pasižymėjo ypatinga ištikimybe Bažnyčiai, sovietmečiu atsisakė kurti nacionalinę Lietuvos Katalikų bažnyčią. Nors buvo nuolat persekiojamas, patyrė įvairių represijų, Teofilius atkakliai laikėsi apsisprendimo vykdyti Dievo valią. 2017 birželio 25 d. Vilniuje Teofilius Matulionis paskelbtas palaimintuoju.

Aušros Vartų atlaidais baigiami švęsti arkivyskupo Teofiliaus Matulionio metai.

Garbingasis Teofilius ir visas jo gyvenimas yra tik susitikimo tiltas, vedantis mus Dievo artumo link.

Pasimeldę Aušros Vartų Švč.Mergelės Marijos Gailestingumo Motinos atlaiduose, aplankę Katedrą, Šventosios Dvasios, Šv.Onos, Dievo Gailestingumo bažnyčias, Valdovų rūmus bei juose veikiančią vieno įspūdingo eksponato Lietuvos krikštas (1889) (Voicecho Gersono) paveikslo (beveik 4 x 7 m) parodą, Šv.Arkangelo Mykolo bažnyčios pastatuose veikiantį Bažnytinio paveldo muziejų, kuriame pamatėme sakralaus meno vertybes, kupini įspūdžių, palaiminti ir su džiaugsmu pasukome namų link.

Piligrimai dėkingi, už puikiai suorganizuotą kelionę: į Aušros Vartų Švč.Mergelės Marijos Gailestingumo Motinos atlaidus, bei apžvalginę ekskursiją po Vilniaus senamiestį, Dusetų parapijos klebonui kan.Stanislovui Krumpliauskui ir piligrimų vadovei Bronei Latvėnienei. Gera ir jautru buvo būti bendruomenės dvasioje.

Piligriminės kelionės dalyvė Aldona Žiliukienė