Dusetų lenktynininkai Zarasų treke „Aukštaitijos taurė – 2014“

Šių metų vasario mėn. antrą šeštadienį Zarasų mieste, Zaraso ežero Didžiosios salos hipodrome startavo, jau ne vienerius metus vykstančios, automobilių žiemos treko lenktynės „Aukštaitijos taurė – 2014“. Ir nors buvo baiminamasi, kad dėl šiltos žiemos varžybos neįvyks, tačiau paspaudus šaltukui, vis dėl to visų džiaugsmui, jų sulaukėme.

Renginyje galima buvo pamatyti daug sportinių automobilių, lekiančių dideliu greičiu, ledo, kuriam suformuoti trasoje išpilta daug kūbinių metrų vandens,  purvo besitaškančio į šalis, išgirsti daug minios šurmulio, gerbėjų šauksmų ir žiūrovams malonaus automobilių burzgesio.

Tadien prie starto linijos stojo daugiau nei 30 dalyvių su įvairių markių automobiliais iš Zarasų, Utenos, Molėtų, Vilniaus, Rokiškio, Kauno, Biržų, Kelmės, Tauragės, Panevėžio miestų ir rajonų. Buvo čia ir profesionalių sportininkų, ir tiesiog aštrių pojūčių mėgėjų. Lenktynėse sudalyvavo ir du lentynininkai iš Dusetų miestelio, tai – Remigijus Vaitasius su BMW 325 ir Tadas Gilys su Audi S4.

Visi dalyviai buvo suskirstyti į kategorijas. Varžytasi priekiniais ratais varomais automobiliais, galiniais varomais ratais, visais keturiais – quatro, taip pat – atskiros kategorijos su dygliais, bei tramplyno rungtis. Važiavimai vyko prieš laikrodžio rodyklę, ovalo formos trasa, kurios ilgis – 1050 m. Trasos danga – ledas. Startuojama buvo 3 kartus po 4 ratus kiekvienoje grupėje, laikas skaičiuojamas 0,001 s. tikslumu.

Susumavus rezultatus, R. Vaitasius galinių varomų ratų grupėje be dyglių, parodė trečią geriausią laiką, su dygliais, atsilikęs nuo nugalėtojo 29,87 s. – buvo antras. Ir nors lenktynininkas pasirodė tikrai neblogai, savo važiavimą jis vertina tik 6 iš 10 balų. Kadangi nebuvo treniravęsis, automobilį „sukrovė” tik paskutinę valanda pries varžybas, važiavo be jokių testavimų, nes lenktynėms reikalingas automobilio dalis gavo tik paskutinį vakara – pridarė nemažai klaidų. Bet paskutiniuose trasos ratuose “pajautęs automobilio slidimą” ir užvirus aršiai kovai, sugebėjo atsiimti prarastą laiką. Paklausus, ko sportininkui trūko iki pirmos vietos – jis teigia, kad labiausiai jam pritrūko greičio, o tam, kad galėtų greičiau važiuoti, reikalinga geresnė techniką, kuriai trūksta lėšų. Tačiau, kaip jis pats sako, pagrindinis jo tikslas buvo – pasivaržyti su Lietuvos automobilių sporto meistru ir „Žigulių“ guru – Dovilu Čiutele ir jam tai puikiai pavyko.

Kaip ir daugumoje automobilių lenktynių, taip ir šiame treke, nebuvo apseita be incidentų. Slidi trasa nepatiko keliems automobiliams, kurie žiūrovams suorganizavo ankstyvą finišą. Po tokio liūdno finišo, svarbiausia buvo, kad visi liko sveiki. Avarijos nepasisekė išvengti ir T. Gyliui, kuris važiuodamas prarado automobilio kontrolę, nuslydo į šoną ir trenkėsi į medį. Per avariją niekas nenukentėjo, tačiau buvo apgadintas automobilis, kuriam ištraukti iš nuokalnės prireikė, netgi techninės pagalbos. Nepaisant apmaudžios nesekmės sportininkas ir toliau planuoja dalyvauti automobilių lenktynėse.

Nedaug trūko, kad ir R. Vaitasius būtų pakartojęs tą patį „fiasko”. Kaip pats lenktynininkas pasakoja, į posukį įėjus per arti, automobilį metė į priešingą pusę, kur čia jis pramušė padangų užtvarą ir vos nesitrenkė į medį, tačiau sugebėjo sėkmingai išsisukti, užkliudęs tik automobilio veidrodėlį ir grįžti į trasą, kur vėl ribotuvui davė darbo, t. y. gazo.

Praūžus Zarasų žiemos treko fiestai, po ilgų ir intriguojančių kovų – įvyko apdovanojimų ceremonija. Pasveikinus dalyvius su gražia ir saugiai praėjusia švente bei finišu, nugalėtojams buvo įteiktos taurės, medaliai, diplomai ir prizai.

Nors lenktynėse, daugumos teigimu, labai pritrūko sniego, kadangi šių metų žiema jo pagailėjo, tačiau renginys buvo tikrai įdomus ir paliko daug neišdildomų įspudžių.

Straipsnį rengė Rūta Gedvilaitė

Tado Gylio avarija su Audi S4

Tado Gylio avarija su Audi S4