Dusetų vaikų dienos centras dalyvavo bėgimo maratone „Tikime laisve“

Kovo 11dienos proga, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti , jau 7 metai iš eilės Salake vyksta 11 kilometrų maratonas „Tikime laisve“.

Keletą metų vis nesiryžau dalyvauti šiame bėgime, trukdė įvairios baimės, o jei neišbėgsim viso maratono, o jei apsirgsim ir t.t. Kasmet stebėjau šios šventės dalyvius ir tyliai džiaugiausi, jog esant bet kokiam orui bėga žmonės visai ne bėgikai, o tik mėgėjai ir nieko sveiki ir gyvi.

Šiemet visgi dienos centro vaikai prispaudėm , sako mokytoja bėgam ir viskas. Na ką viską susireguliavom patys: mano mašinoje trūko vietų vaikams, tad suradome dalyvį iš Antalieptės ( Karolį Sinicą) , kuris mielai pavėžėjo likusius dalyvius.

Svarbu buvo ir tinkama apranga bėgant , kad nebūtų per šilta, tad derinomės bendravome su vaikais visą vakarą, kad ko nepamiršti. Išaušus rytui, skriejo vaikų nuotaikingos sms, jog važiuojam į Salaką, dalyvausim bėgimo maratone ir vyksiančioje šventėje.

Labai buvo smagu ir man, ir vaikams dalyvauti maratone. Pasirinkome kiekvienas pagal save bėgimo tempą ir linksmai, kartais pasišnekučiuodami bėgome. Nustebino mano jaunėlė dukrytė Vėjūnė, kuriai 7 metukai, o išbėgo nemažą bėgimo atkarpą. Po keturių kilometrų bėgimo , vos priprašiau ,jog sėstų į mašiną pailsėti. Manau, tai auga busima tolimesnių Salako maratonų bėgikė.

Nustebino ir mūsų Karolina Mačiulskaitė ( Centro lankytoja), kuri visai nebėgikė, bet va išbėgo visus 11 kilometrų. Šaunuolė mergaitė, labai džiaugiuosi, jog išbando vis naujų dalykų ir veiklų.

Dėkoju labai ir Antazavės seniūnui, Algirdui Lekaveckui, kuris rūpinosi mumis , sustodavo paklausti, ar nepavargom, ar nereikia pavėžėti .

Smagu, jog šventėje visi labai draugiški ir palaikė vieni kitus. Degučių seniūnijoje prisipažinsiu buvau pirmą kartą, bet labai sužavėjo Degučių seniūnas Jonas Šileikis labai paprastas ir draugiškas žmogus. Apdovanojo visus visus dalyvius medaliais. Kas mane labai sužavėjo, jog nepamiršo pagerbti ir dažniausiai už kadro liekančių šventės organizatorių: raštvedės, kuri derino organizacinius reikalus, pečkurio, kuris šildė patalpas, kad visiems bendruomenės namuose būtų šilta ir jauku. Kiekvienas prie šventės kurimo prisidėjęs žmogus buvo pagertas.

Patiko ir Zarasų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, Reniaus Kisielio paprastumas, vaišingumas ir pagarba, kiekvienam šventės dalyviui.

Negaliu nepaminėti Vajasiškio kaimo bendruomenės moterų iškepto didžiulio torto , jei neklystu 26 kg. Visiems šventės dalyviams.

Tokios šventės labai suvienija žmones ir yra labai reikalingos. Džiugu, jog mes su vaikais , aplankę kaimynines bendruomenes ir sudalyvavę jų renginiuose grįžtame ne tik su medaliais , bet kupini daug gerų emocijų ir noro vėl tenai sugrįžti kitąmet.

Dusetų vaikų dienos centro

Socialinė darbuotoja Virginija Mazūrienė