Dusetų vaikų dienos centras paminėjo Saugaus eismo dieną

policijaNuo 2006-ųjų metų balandžio 6-oji Lietuvoje paskelbta Saugaus eismo diena. Šiai dienai paminėti, Dusetų vaikų dienos centro mažieji lankytojai ruošėsi iš anksto. Jie ant popieriaus braižė savo rankutes ir ant kiekvieno pirštelio užrašinėjo, kada jie jaučiasi saugūs kelyje.

Balandžio 3 d. Dusetų vaikų dienos centras sulaukė svečių. Saugaus eismo paskaitėlės ir praktiniais pavyzdžiais  atvyko pasidalinti Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistė  (bendruomenės pareigūnė) Jovita Juršytė. Susitikimo metu vaikų dienos centro lankytojams buvo primintos kelių eismo taisyklės. Pareigūnė vaikams aiškino apie  ėjimą per pėsčiųjų perėjas ir ne tik.

Taip pat apie atšvaitų dėvėjimo svarbą, kaip taisyklingai juos nešioti, taip pat apie reikalavimus dviračių vairuotojams, supažindino su naujais įstatymo pakeitimais, kurie įsigalios nuo š. m. liepos 1 d., jog ryškiaspalvę, šviesą atspindinčią liemenę, dviratininkai turės vilkėti, ne tik tamsiu paros metu, bet ir dienos metu, taip pat vaikai su tėvų priežiūra, sulaukę 8 metų galės važinėti dviračiu keliais, o jų nesant važinėti keliais galima nuo 14 m. , o išlaikius  egzaminus ir įgijus dviratininko pažymėjimą nuo 12 m. Pareigūnė J. Juršytė kalbėjo ir apie keleivių vežimo reikalavimus, informavo, jog vaikai, kurių ūgis mažesnis nei 135 cm, turi būti transporto priemonėse vežami jų ūgiui ir svoriui pritaikytose kėdutėse.

Su vaikais buvo žiūrėti video siužetai, po kurių buvo aptartos matytos situacijos, taip pat mažieji lankytojai buvo mokomi ir kelio ženklų reikšmių.

Pareigūnė  informavo vaikus, apie numatytą administracinę atsakomybę už kelių eismo taisyklių nesilaikymą, paaiškino, kad kol jiems sueis 16 metų, už jų padarytus nusižengimus atsakys tėvai ar globėjai, o nuo 16 metų jau patys galės atsakyti už savo veiksmus.

Susitikimo metu, buvo paliesta ir vaikų buvimo namuose tema.  Vaikai iki 14 m. spalio- balandžio mėn.  privalo namuose būti nuo 21 val., vasaros metu iki 22 val., vyresni, 14-16m. vaikai viešose vietose, be tėvų priežiūros gali būti iki 22 val., vasaros metu iki 23 val.

Pačių vaikų prašymu, su vyresniais (8-9 klasių) moksleiviais kalbėta ir apie patyčias. Buvo žaidžiami žaidimai patyčių tematika, tuomet aptarinėjamos situacijos, kaip kiekvienas žaidėjas jautėsi, kai su juo buvo elgiamasi nedraugiškai, ar priešingai – labai gražiai, kokius jausmus tuomet jiems teko išgyventi. Pareigūnė J. Juršytė rodė video apie patyčias ir galimas jų pasekmes. Vyresnieji analizavo siužetus, sprendė kada ir kaip jos prasidėjo, kaip galėjo baigtis, kokias pasekmes sukelti.

Paaugliai mielai diskutavo su pareigūne jiems rupimais klausimais. Jovita priminė vaikams, jog ištikus nelaimei visuomet reikia skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, paaiškino, kad negalima skambinėti be reikalo ir pateikiant melagingą informaciją, nes kažkam tą minutę gali tikrai reikėti pagalbos.  Melagingas iškvietimas gali labai apsunkinti policijos pareigūnų darbą ir greitą reagavimą į įvykius. Už tai gresia, taip pat administracinė atsakomybė.

Džiugu, jog  Zarasų rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ir  šviečiamąjį, auklėjamą darbą, moko, informuoja mūsų jaunąją kartą, veda įvairius renginius vaikams.

Tikimės, jog glaudžiai bendradarbiausime su pareigūne ir ateityje, taip užkirsdami kelią galimiems eismo įvykiams ar kitiems viešosios tvarkos pažeidėjams.

Dusetų vaikų centro socialinė pedagogė Virginija Mazūrienė