Grožis skleidėsi bažnyčios prieglobstyje

IMG_6588

Sausio 31 – ą dieną 17 val. Dusetų Švč, Trejybės bažnyčioje Šv. Mišiomis prasidėjo renginys skirtas užbaigti kalėdinio periodo laikotarpiui.
Šis renginys – tai Dusetų klebono kan. Stanislovo Krumpliausko idėja. Susipažinęs su dusetiškių meno kolektyvų gausumu ir jų galimybėmis, klebonas labai norėjo padaryti didelę, gražią šventę atsisveikinimui su Šv. Kalėdomis ne tik programos dalyviams, bet ir parapijiečiams – bažnyčios lankytojams, kurie gal ne visda turi laiko eiti į įvairius renginius, vykstančius kocertų salėse.
Pats viduržiemis. Bažnyčioje – šalta. Todėl jau nuo ankstyvo ryto buvo įjungti galingi šildytuvai, kad vakare susirinkusiems būtų nors truputį šilčiau, nes programa nusimatė ilga – daugelis meno kolektyvų panoro dalyvauti šiame kalėdinio periodo užbaigimo renginyje ir padovanoti šventę savo tėveliams, močiutėms ir kitiems parapijiečiams. Koncertas tęsėsi beveik dvi valandas.
Šio renginio režisierė – dusetiškė, aktyvi meno kolektyvų dalyvė Margarita Simokaitytė. Renginį vedė puikiai šiai šventei pasirengusi, turinti gražų balsą ir aiškią tartį – Laima Gorpinič. Jos parinktas dvasingas tekstas suteikė šiam renginiui sakralumą ir todėl kiekvieno kolektyvo pasrodymas tauriai pritapo prie bažnyčios aplinkos, šventų paveikslų rimties, žmonių susikaupimo.
Netikėtai įspūdingai atrodė staiga užgęsus bažnyčioje šviesoms, visų programos dalyvių rankose suspindę mažyčiai šviesos žiburėliai. Paslaptingoje tamsoje dvasingai nuskambėjo Margaritos Simokaitytės ir Tado Grinevičiaus dueto atliekama giesmė.
Apie Šv. Kalėdas vaizdingai savo kūrinėlius paskaitė Angelė Brakniemė ir šių eilučių autorė. Pora dainų padainavo Meno mokyklos mergaičių ansamblis ( vad. Dalia Deinienė ); tarsi paukštelių giesmelės nuskambėjo mažųjų folklorinio ansambliuko „Sartukas“ atliekamos dainelės (vad. Sigits Gudonienė); grojo akordeonistai, akordeonistų orkestrai ( vad. Juozas Švedas ); dainą apie snaiges padainavo mergaičių ansamblis ( vad. Eglė Kuzmienė ). Kaip visada įspūdingai, melodingai, padainavo moterų ansamblis „Svaja“ ( vad. Janina Kaškauskienė ), Folklorinis ansamblis „Du sietai“ ( vad. Sigita Gudonienė ) į aukštybes skraidino aukštaitiškų sutartiniųskambėjimą. Jausmingai giedojo, pritariant gitaros garsams mūsų nepakartojamas duetas Margarita Simokaitytė ir Tadas Grinevičius.
Kalėdinio periodo renginį užsibaigė bažnyčios choro sugiedota giesmė „Sveikas Jėzau gimusis“ ir kalėdinė Kantata.
Atskirai noriu paminėti šio renginio puošmeną – meno mokyklos vaikučių nupieštus paveikslėlius Šv. Kalėdų ir Trijų Karalių tematika. Visi šie paveikslai pakabinti Dievo stalo prieigose, šalia Prakartėlės. Net 19 jauųjų dailininkų, paskatinti savo mokytojo Romualdo Pučeko, surengė nuostabią, spalvingą svo kūrinėlių parodėlę. Tuose 8 – 10 metų vaikučių pieštuose paveikslėliuose – ne tik džiaugsmingos spalvos, bet ir įdomus turinys: vienuose – skraido angelai su trimitais, kitame – tvartelis, o šalia gulinčio mažutėlio Jėzulio – stovi grėblys ir šakės, dar kitame – katinėlis pakėlęs uodegytę. Gražiai žiūrisi ir tvartas, dengtas šiaudiniu stogu ir marga karvytė, asiliukas ir ką tik gimęs kūdikėlis, sūpuojamas ant Motinos Marijos rankų. Spalvingi, spindinčiomis karūnomis pasidabinę Trys Karaliai – visi gražūs, kilnūs, pasirengę pasveikinti gimusį Kūdikėlį. Neįmanoma aprašyti visų vaizdelių – reikia pamatyti , pasgerėti ir pasidžiaugti, kad yra mokytojai, kurie skatina vaikučius ne tik kurti, bet ir gilintis į dvasinius dalykus.
Džiugu, kad vaikučiai savo širdelėse pasėję meilės grūdelį gimusiam Kristui, mokėjo išreikšti šią meilę ir pagarbą savo talentingomis rankelėmis nuostabiuose piešinėliuose, ir pateikė mums gražią Kalėdinę dovaną.
Štai tie jaunieji dailininkai, kurių paveikslėliai kabo bažnyčioje : Goda Streikutė, Titas Streikus, Rokas Palskis, Povilas Antropikas, Emilis Merkys, Aura Kazlaitė, Akvilė Girčytė, Rokas Liepinaitis, Dainius Venclovas, Karolina Mačiulskaitė, Etilė Novatorovaitė, Gustė Žilytė, Ema Grigaitė, Viltė Razmanavičiutė, Povilas Klimka, Aistė Ambrozaitytė, Ugnė Ambrozaitytė, Gailė Gruzdaitė, Karolis Kuzma.
Tokiu gražiu ir skambiu akordu baigėsi kalėdinis periodas Dusetų Švč. Trejybės bažnyčioje. Klebonas Stanislovas padėkojo renginio dalyviams, apdovanojo dovanėlėmis ir palinkėjo visiems sėkmės moksle , darbuose ir gyvenimuose.

Marija VARENBERGIENĖ .

 

Nuotraukos Rūtos Gedvilaitės