Kalėdinis šaškių turnyras Dusetose

SaskesDusetose surengtas tradicinis, jau devintasis tarptautinis, kalėdinis, Aukštaitijos regiono kaimo bendruomenių šaškių turnyras. Jame dalyvavo stipriausi Latvijos respublikos Daugpilio miesto, Lietuvos Respublikos Anykščių, Utenos, Zarasų, Ukmergės, Kaišiadorių rajono ir Dusetų miestelio šaškininkai. Turnyre dalyvavo 25 vyrai ir 5 moterys. Turnyras buvo vykdomas šveicariška sistema 9 ratais, kai stengiamasi, kad kiekviename rate susitiktų panašaus pajėgumo žaidėjai (surinkę tiek pat taškų, arba bent panašų jų skaičių).

Kaip dažniausiai būna stiprių žaidėjų varžybose, rezultatas svyravo 0,5 taško. Surinkus 7,0 iš 9, nugalėjo Edmundas Starkus iš Utenos, antras su 6,5 taško buvo Valdas Viršulis iš Anykščių. Trys dalyviai Deniss Filkovs, Vladimirs Stols iš Daugpilio ir Valentinas Lašas iš Zarasų  surinko po 6 taškus. Koeficientas nulemė ir trečią vietą laimėjo Deniss Filkovs. Geriausio jaunojo šaškininko prizai atiteko zarasiškiams Deividui Ruseckui ir Aivarui Vadeišai. Buvo apdovanotas ir vyriausias varžybų dalyvis zarasiškis Valentinas Lašas.

Moterų įskaitoje nugalėjo Daugpilio žaidėja Lija Bogdanova, antra vieta atiteko Olgai Aizpurietei iš Daugpilio, o trečia – Zitai Sriubienei iš Anykščių.

Varžybos vyko Dusetų kultūros centre, gražioje, šventiškoje ir draugiškoje aplinkoje.

Renginį organizavo Dusetų sporto klubas „Ainiai“, rėmė LKSKA „Nemunas“. Sporto klubas už pagalbą rengiant turnyrą dėkoja  Dusetų seniunijai, Dusetų kultūros centrui ir Dusetų K. Būgos gimnazijai.