Konkursui pasibaigus…

Baigėsi Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos, kartu su Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga 2013 metais suorganizuotas tradiciniu tapęs  konkursas „Eismo saugumas bendruomenėse“.

 

Ketvirtus metus skaičiuojančio konkurso pagrindinis tikslas – šviesti bendruomenių narius saugaus eismo klausimais, siekiant mažinti nukentėjusiųjų keliuose skaičių. Buvo siekiama skatinti bendruomeniečius saugiai elgtis kelyje, viešinti informaciją apie bendruomenėse vykdomą saugaus eismo veiklą, išaiškinti aktyviausias, saugaus eismo srityje kūrybingiausias bendruomenes.

2013 metais į šį konkursą įsitraukė ir Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka.  Konkurso metu numatyti renginiai buvo suorganizuoti 2 etapais. Pirmame etape 2013 m  rugsėjo 19 d. Dusetų kultūros centre Dailės galerijoje įvyko pradinių klasių mokinukams video paskaitėlė, kurios metu mokinukai buvo supažindinti su pagrindinėmis jų daromomis klaidomis gatvėje. Vaikams buvo priminta kaip reikia elgtis saugiai gatvėje. Paskaitėlę pravedė VĮ „Utenos regiono kelių“ atsakinga darbuotoja Sandra Dindaitė, bei Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio bendruomenės pareigūnai – vyr. specialistas Žydrūnas Šlamas ir specialistė Jovita Juršytė. Antras projekto „Saugus eismas bendruomenėse 2013 m“ etapas prasidėjo 2013 m. rugsėjo 21 d. P. Širvio parke Dusetų seniūnijoje. Čia smalsuolių laukė “ VĮ „Utenos regiono keliai“ įrengti saugos diržų imitavimo stendai,  Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos veiksmų demonstravimas, važinėjantys  policijos pareigūnais su riedžiais. Visų renginių metu  buvo dalinamos saugaus eismo priemones: knygutės, atšvaitai, šviesą atspindinčios liemenės, krepšiai,  buvo aiškinama jų dėvėjimo svarba. Priemonių netrūko nei vaikams, nei suaugusiems, taip pat bendruomenės nariai dalino įvairias šviesą atspindinčias priemones gautas dovanų iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos, bei Lietuvos kaimo bendruomenės sąjungos.

Konkursui bendruomenių pateiktus ir įgyvendintus saugaus eismo projektus jungtinė Kelių direkcijos ir Bendruomenių sąjungos ekspertų grupė  Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės veiklą įvertino  taip : Pavienių bendruomenių 5-a grupėje užimta 4 vieta, surinkta 92 balai.

Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalkai VĮ „Utenos regiono kelių“ atsakinga darbuotoja Sandra Dindaitė, atvežė ir įteikė Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos PADĖKĄ už dalyvavimą konkurse, bei atvežė malonių dovanėlių.

Tikimės, kad ir šiais 2014 metais dalyvausime naujame konkurse ir pasieksime dar geresnių rezultatų. Dar kartą nuoširdžiai dėkojame už pagalbą ir bendradarbiavimą rengiant renginius, projekto partneriui VĮ „Utenos regiono keliai“ ir atsakingai darbuotojai Sandrai Dindaitei, partneriams Zarasų priešgaisrinei gelbėtojų tarnybai, bei Dusetų K. Būgos gimnazijos moksleiviams, taip pat nuoširdus ačiū ir bendruomenės pareigūnams – vyr. specialistui Žydrūnui Šlamui, bei Jovitai Juršytei.

Bendruomenės narė Vilma Jarmalavičienė