Mama – Tu visada šalia

JURGINIU SVENTE 2014-04-26 Alvydo Stausko fotografija DSC_1897Mama… Nėra šventesnio žodžio už šį, tokį įprastą, kuklų, tylų, tačiau lydintį mus visą gyvenimą. Taip ir norisi rašyti šį žodį iš didžiosios raidės… Vos užgimę, jau bandome ištarti jį dovanojusioms mums šį pasaulį, vėliau tą patį stebuklingą žodį girdime iš savo atžalų lūpų. Gyvybės ratas sukasi – nespėja užaugti viena karta, ją jau vejasi kitų basos kojelės. Ir toje svaiginančioje laiko tėkmėje mus saugo, padeda kilti į šviesą nenuvargstančios mylimų mamų rankos. Netgi iškeliavusios Amžinybėn, jos nesiliauja mūsų sergėti mintimis. Lai ir tie, kurie užaugo nepažinę motiniškos meilės, būna dėkingi juos pagimdžiusioms moterims už suteiktą galimybę gyventi – juk likimas ne visiems būna dosnus ir maloningas.

Gegužės pradžia ne veltui skirta Motinos dienos paminėjimui – juk tai metas, kuomet Žemę, visų mūsų gimdytoją, lyg jaunamartę išpuošia žydintys sodai. Tad tokią švytinčią baltumu gegužės 2–ąją Dusetų kultūros namai prisipildė besišypsančių mamų, močiučių ir su jauduliu scenos užkulisiuose koncertui, skirtam Motinos dienai, besirengiančių vaikų. Programa prasidėjo literatūrine kompozicija „Laiškas mamai“. Didžiuliame ekrane, lyg gyvenimo drobėje, besikeičiant jaudinantiems vaizdams motinystės tematika, Monika, Digna ir Simona skaitė žodžius, kurie nepaliko abejingos nė vienos salėje sėdinčios mamos: „Tu tokia šviesi, kad galėtum būt saule. Tu tokia dosni, kad galėtum būt žeme. Tu tokia stipri, kad galėtum būt vyru. Tu tokia silpna, kad galėtum kūdikiu būti. O Tu viskas drauge: Tu esi moteris.“

Jaunąsias skaitoves pakeitusi Margarita su simpatiškąja Uršule atliko dainą „Mažiukas“, kurios metu tikrai ne viena mamytė slapčiomis šluostėsi ašaras, kaip, beje, ir viso tolesnio koncerto eigoje. Po jų į sceną drąsiai nusiteikę išbėgo mažiausieji vadovės Sigitos Gudonienės ugdytiniai iš Dusetų vaikų lopšelio – darželio , jie atliko dvi daineles : „Pyragas mamytei“ ir „Varvekliukai“. Kaip žibėjo mažųjų akys „maišant tešlą“ ir „kepant“ patį skaniausią pasaulyje pyragą!

Folklorinio ansamblio „Sartukas“ vaikai sušoko smagų lietuvių liaudies šokį bei padainavo.

Taip pat skambėjo dainos , kurias nuoširdžiai atliko Augustas, Uršulė, Adelės, Rusnės ir Liucijos vokalinis trio, kuriam akomponavo Aistė, Dusetų meno mokyklos jaunučių vokalinis ansamblis, gimnazisčių duetas „Kitaip“ bei gimnazijos ansamblio dainininkai.

Aida ir Kornelija sugrojo šventiškąjį J.Štrauso „Maršą“, Dusetų meno mokyklos akordeonininkai Martynas ir Ignas – nuotaikingąjį P.Rosinio „Linksmąjį pikadorą“ bei „Po Paryžiaus dangumi“.

Renginį užbaigė Eglės ir Margaritos duetas su kupina šilčiausių jausmų daina „Mamai“ , po kurios nuskambėjo Nedos tariami atsisveikinimo žodžiai :„Tegul Jus visus lydi motinos meilė. Tegul jos jaučia Jūsų meilę“ Džiuginkime savo brangiausius žmones dėmesiu, ir ne tik per šventes, bet kiekvieną mums dovanojamą dieną.

Nuoširdi padėka Dusetų K.Būgos gimnazijos bei Dusetų meno mokyklos mokytojams ir vadovams, padėjusiems jauniesiems artistams pasirengti koncertui, kurio atgarsiai dar ilgai šildys mamų širdis…

Vilija Mikelionytė

JURGINIU SVENTE 2014-04-26 Alvydo Stausko fotografija DSC_1903