Mamos ir dukros paroda Dusetų bibliotekoje

Dusetų K. Būgos bibliotekoje veikia dviguba paroda – mamos Linos Eitmantytės-Valužienės ir dukros Dovilės Valužytės.

Grafikė, knygų iliustratorė, leidyklos „Nieko rimto“ dailininkė L. Eitmantytė-Valužienė miniatiūrų parodoje „Jei rašysi laišką girion“ eksponuoja iliustracijas, sukurtas gamtininko, fotografo, rašytojo Selemono Paltanavičiaus knygai. Jose subtiliai ir lengvomis linijomis vaizduojami gyvūnėliai ir gamtos vaizdai. Dailininkė pasakojo, kad naujai knygai iliustracijos gimsta per mėnesį įtempto kūrybinio darbo, kartais prireikia ir savaitgalių. Džiugu, kad šiai originaliai ir populiariai knygai papildytą realybę sukūrė dailininkės sūnus septyniolikmetis Vykintas.

Tuo tarpu penkiolikmetės dukros Dovilės fotografijų parodoje „Sustabdytas laikas“ užfiksuoti peizažai, gyvūnai, pastatai ir jų detalės, pastebėti jautrios menininkės akimi. Prie kiekvienos nuotraukos pridėti užrašai su žymių žmonių mintimis, kurie ragina įsigilinti į užfiksuotą vaizdą. Dovilės mama pasakojo, kad dukra mėgsta ne tik fotografuoti kelionėse, bet ir muzikuoja, kuria eiles.

Džiugu, kad ši kūrybinga šeima (sūnus Vykintas fotografuoja ir muzikuoja, jo nuotraukų paroda taip pat bus surengta Dusetose) yra pamilusi Zarasų kraštą, neretai čia lankosi, vieši ir semiasi įkvėpimo kūrybai.

Indrė Klimkaitė