Mankštelių pagalba sveikatingumo link

Nuo pavasario gausus Dusetų seniūnijos moterų būrys skuba į mankštą, kuri vyksta kiekvieną pirmadienį, senjorams nuo 16-17h, moterų grupei ( gali dalyvauti ir vyrai) nuo 17-18.30h. Į mankštą įterpiami jogos, pilateso, kalanetikos pratimai. Joga- kūno ir dvasios gydymas judesių ir taisyklingo kvėpavimo pagalba. Svarbiausias uždavinys darant mankštą nepamiršti kvėpuoti. Darydami pratimus ir taisyklingai kvėpuodami mes iškvėpuojam susikaupusį pyktį, baimę, nerimą, stresą , rūpesčius, mokomės atsipalaiduoti.

Susėdę ant kilimėlių mankštelės pradžioje kalbamės apie sveiką gyvenseną: mitybą, gyvenimo būdą, harmoningą gyvenimą, įvairiausias naujoves pasaulyje , susijusias su sveikatingumu, dalinamės patirtimi, ką valgyti kad būtume sveikesni, kaip gyventi , kad būtume laimingesni.

Mankšta gerina žmogaus savijautą, jau po kelių intensyvesnio sporto minučių nuotaiką gerėja, mintys šviesėja, o atrodžiusios labai rimtos problemos tampa ne tokios jau ir rimtos , gaminasi laimės hormonas, kurio dėka jaučiamės laimingesnės.

Daugumai mūsų pradžioje trūksta valios mankštintis individualiai namuose, tad dalyvaujant grupinėje mankštoje tą valią ir ugdome, taip formuojame įprotį mankštintis, jei ne kasdien tai bent du kartus į savaitę. Į mankšteles moterys ateina vedinos skirtingų tikslų: dalis moterų ateina tobulinti kūno linijų, nes visos norime būti gražios, kitos ateina tvarkyti stuburo, pečių ir kitų skausmą keliančių problemų šalinimo, kitos dalintis sveikatinimo žiniomis ir įgūdžiais, dar kitos susipažinti su žmonėmis besidominčiais ir propaguojančiais sveiką gyvenseną.

Mankštelės metu moterys daro pratimus tiek , kiek pajėgia, kiek leidžia sveikata ir jėgos. Jei pratimas atliekamas netaisyklingai mankštelės vadovė pataiso, nes kartais gali netaisyklingai darydama pratimą pakenkti sau.

Besimankštinančių moterų grupė yra didelė, bet tai nekenkia grupės atmosferai, pas mus nėra vietos pykčiams, pavydui, apkalboms ir intrigoms. Priešingai grupiniuose užsiėmimuose moterys artimiau susipažįsta vienos su kitomis , užsimezga draugystė.

Šiuo straipsneliu kreipiuosi daugiau į tuos žmones, kurie galbūt ir norėtų mankštintis, bet nedrįsta , varžosi, mano jog nesugebės, nepritaps , nepatogu, nedrąsu eiti vienai be poros ir t .t.

Mankštelių vadovė ypatingai laukia užsiėmimuose ypač mūsų senolių, kurie dar paeina su lazdele, bet mano , jog sportas jau ne jiems. Priešingai, jei pakeli ranką , vadinasi mankštintis gali tereikia tik ateiti ir jungtis prie senjorų grupės. Sportuoti galima įvairaus amžiaus ir net jei tau per 90 metų.

Kviečiame į mankštas ir tas tuos žmones, kurie nori , gali ir ieško naujos patirties, geros atmosferos grupėje ir malonaus bendravimo.

O gal mankštos pakeis kažkurio žmogaus gyvenimą iš esmės, kažkuri pagaliau įtilps į norimo dydžio suknelę, kažkas atsisveikins su kūno skausmais, kažkas tiesiog atras sau artimą sielą bendravimui, o kažkas taps tiesiog laimingu žmogumi ir atras ramybę savo širdyje.

Dusetų seniūnaitė

Virginija Mazūrienė