Nei žvyno, nei uodegos!

Kovo 2d. įvyko tradicinė Aukštaitijos bendruomenių poledinės žūklės žvejų šventė „Un Sartų Dusetose 2014“. Su nerimu laukta (kad tik Poledinė žūklėneištirptų ledas), šiemet ji pritraukė rekordinį dalyvių skaičių – užsiregistravo net 79 žvejai iš Anykščių, Biržų, Molėtų, Utenos, Rokiškio, Vilniaus, Visagino, Zarasų rajonų.
Varžybos pirmą kartą vyko kitoje nei įprastai vietoje – Sartų ežero pakrantėje tarp senosios tribūnos ir K.Būgos gimnazijos. Ši pakrantė dar tebetvarkoma, bet jau dabar aišku, kad ji puikiai parinkta ir bus pamėgta dėl patogaus privažiavimo bei didelės erdvės.
Dalyvius sveikino Dusetų seniūnas Saulius Kėblys, Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Ramūnas Keršys, kuris, beje ,taip pat rungėsi varžybose. Vyr. teisėjas, daugkartinis žvejybos čempionas Pranas Vadišius supažindino žvejus su taisyklėmis ir, palinkėjęs „nei žvyno, nei uodegos“, išleido visą gausų būrį ant ežero. Ledas, dar gan tvirtas, pakrantėse jau grėsmingai lingavo, telkšančios balos taip pat nekėlė didelio pasitikėjimo. Tačiau visi, apsirūpinę apsaugos priemonėmis, užtikrintai užsiėmė savo vietas prie vėliavėlių, nusiteikę puikiai praleisti dieną ir sugauti kuo daugiau žuvelių bei parsivežti namo prizus.
Žuvelių buvo sugauta tikrai nemažai – net 112 kg. Pirmąjį etapą laimėjo dusetiškis Giedrius Šakalys, sugavęs 1,88 kg laimikį. Gaila, kad antrame etape jam ne taip gerai sekėsi ir Giedrius galutinėje lentelėje liko 5 – oje vietoje.
O laimėtojai pasiskirstė taip. Trečioji vieta tarp moterų atiteko Agnei Tveritnevaitei iš Anykščių, antroji – Jolantai Lasienei iš Jūžintų, pirmąją iškovojo Rimutė Švilpienė iš Utenos.
Vyrų tarpe trečiąją vietą užėmė Austrius Šešeika (Biržai), antrąją – Audrius Naujokaitis, pirmąją – Gediminas Šiukščius, abu molėtiškiai.
Tortas – žuvis, kurią dovanojo UAB ‚,Viralda“, „išplaukė“ taip pat į Molėtus, pas aktyviausiai dalyvavusią Rinkūnų šeimą.
Šeimos, sugavusios daugiausiai žuvies. Trečia vieta – dusetiškiai Giedrius ir Eimantas Jakovlevai (3,150kg), antra vieta – taip pat dusetiškiai Giedrius ir Paulius Šakaliai (4,225 kg), pirma vieta – molėtiškiai Gintautas ir Gediminas Šiukščiai (5,235kg ).
Aktyviausia bendruomenė šį kartą buvo iš Rokiškio rajono – Lašų bendruomenė.
Jauniausia žvejė atvyko iš Anykščių – Agnė Tveritnevaitė . Jauniausias žvejas – Ernestas Laurinavičius iš Antalieptės. Vyriausios žvejės titulas atiteko Rimutei Švilpienei iš Utenos, vyriausio žvejo – Petrui Vasiliui iš Biržų.
Darius Geškus iš Lašų bendruomenės džiaugėsi pirmąja sugauta žuvimi, o didžiausia žuvis (0,590 kg) užkibo molėtiškiui Kęstui Rinkūnui.
Dar vienas Lašų bendruomenės narys Aurimas Viplentas sužvejojo didžiausią ešerį, sveriantį 0,280 kg.
Paguodos prizas atiteko dusetiškiui Artūrui Čenkui .
Na, o ekečių gręžimo varžybas, kurių metu reikėjo greičiausiai išgręžti 10 ekečių, pergalę išplėšė Audrius Snarskis iš Jūžintų. Jam atiteko IĮ ,,Meškerinė“ prizas – grąžtas.
Nugalėtojai buvo apdovanoti asociacijos „Nemunas“ diplomais, medaliais , taurėmis, UAB „ Vasaknos“ , Sartų regioninio parko, IĮ „Meškerinė“ įsteigtais prizais. Dusetų kultūros centras dovanojo katalogus „Žirgas dailėje“, o s/k „Ainiai“ – šampaną pergalei atšvęsti.
Kokios gi varžybos, tuo labiau tokios ilgos – be kvapnios žuvienės, sočios košės ar keptos žuvies. Žvejų ir žiūrovų maitinimu , karšta arbata pasirūpino, Zarasų ir Visagino ŽRVVG – skaniai maitinę, parūpinę palapines, kuriose galėjo pasišildyti muzikantai, o teisėjai sverti sugautą laimikį ir skaičiuoti rezultatus.
Pirmą kartą šventėje dalyvavo saviveiklininkai – tai Salako kultūros namų kapela „Vedarėlis“ (vad. Rasa Lukošiūnaitė), Senolių kaimo iš Vajasiškio, Lieptų kaimo iš Antalieptės spalvingi personažai, įtraukę visus į linksmybių verpetą.
Žodžių kišenėje neieškojo šventės vedėjas Arvydas Veikšra, visą renginį komentavęs smagiai ir išradingai.
Miestelėnams ir svečiams veikė „Žuvų turgelis ir ne tik…“, kuriame buvo galima įsigyti įvairios žuvies ir suvenyrų. Gaila tik, kad miestelėnų nebuvo labai daug, matyt, išgąsdino apniukęs dangus ir šaltas vėjas, o gal paprasčiausias abejingumas pašonėje vykstantiems renginiams.Tačiau sulauktas nemažas būrys garbių svečių – tai seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų meras Alvydas Steponavičius, Zarasų rajono vicemeras Nikolajus Gusevas, Zarasų rajono administracijos direktorius Ramūnas Keršys , Zarasų rajono savivaldybės tarybos narė Genovaitė Burokienė, moterų politikių bendrijos narės: Stasė Goštautienė, Daiva Kelečienė, Nina Kudrešova, Violeta Barisevičienė.
Pagrindiniai renginio organizatoriai – LKSKA „Nemunas“, Zarasų ir Visagino ŽRVVG, organizatoriai : Dusetų seniūnija, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka, Dusetų sporto klubas „Ainiai“, Sartų regioninis parkas.
Rėmėjai: LKSKA „Nemunas“, Zarasų ir Visagino ŽRVVG, Sartų regioninis parkas – vad. Saulius Mažiulis, UAB „Vasaknos“– vad. Algirdas Šiukščius, IĮ „Meškerinė“ – savininkas Audrius Šablinskas, UAB „Viralda“ – vad. A. Balys, ZASK“ Akseleratorius“– prezidentas Arvydas petkevičius, Sportinės žūklės klubas ”EŠERYS” – pirmininkas. Sigitas Lukšta.Dusetų kultūros centras Dailės galerija – direktorius Alvydas Stauskas.
Bendradarbiaujant šių projektų – „Infrastruktūros sutvarkymas žvejybos vietų prieinamumui pagerinti Sartų ežero pakrantėje“, „Zarasų ir Visagino ŽRVVG bei Utenos ŽRVVG regioninis bendradarbiavimas“, „Žvejybos rojus“ – sumanytojams ir vykdytojams, šventė buvo išskirtina ir ilgam įsimenanti.. Tad kitais metais tikimės dar gausesnio dalyvių ir žiūrovų būrio, tvirtesnio ledo ir… nei žvyno, nei uodegos!

Vilija Visockienėzuvys

zuvininkyste2zuvininkyste