Respublikinis festivalis „ Kai tu šalia“

Balandžio 4 dieną Pasvalio kultūros centre vyko antrasis respublikinis neįgaliųjų menų festivalis „Kai tu šalia“, kuriame dalyvavo Zarasų r. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos ugdymo skyriaus ,,Sartukas“ lavinamosios bei socialinių įgūdžių (darbinio) ugdymo klasių mokiniai. Festivalį organizavo Pasvalio specialioji mokykla, kuriame pasirodė dalyviai iš Pasvalio muzikos mokyklos mokiniai bei mokiniai iš 12 skirtingų ugdymo įstaigų (Joniškio, Kėdainių, Kelmės, Molėtų, Panevėžio, Pasvalio, Raseinių, Rokiškio, Šeduvos, Šiaulių ir Zarasų r. ).

Renginį nuotaikingai pradėjo Pasvalio muzikos mokyklos mokiniai. Sveikinimo žodžius tarė Pasvalio rajono savivaldybės administracijos atstovai ir Pasvalio specialiosios mokyklos direktorė. Festivalyje buvo galima pamatyti spektaklius, šokių, dainų ir instrumentinius pasirodymus, drabužių kolekcijų pristatymus iš antrinių žaliavų bei neįprastas muzikines kompozicijas.

Festivalio simbolis – varna. Kiekvienas šio respublikinio renginio kolektyvas atsiminimui gavo po rankų darbo molinę varną, kurias sukūrė Pasvalio specialiosios mokyklos auklėtiniai. Festivalyje taip pat dalyvavo ir svečiai iš užsienio – Norvegijos specialiosios mokyklos „Røde Skole“ ir nevyriausybinės organizacijos „Pagalba Lietuvos šeimoms“ atstovai iš Skien miesto. Renginio pabaigoje svečiai pasveikino visus dalyvius ir padėkojo už kvietimą atvykti į šį festivalį.

Šventė nesibaigė vien pasirodymais ir pristatymais – po renginio dalyviai buvo pakviesti linksmai praleisti laiką diskotekoje, o kolektyvų vadovai dalyvavo festivalio aptarime – pasidalijo refleksijomis, įžvalgomis ir įspūdžiais.

Pedagogės

Reda Šlapšinskaitė, Birutė Razmanavičienė, Vida Juškienė