Širdies muzika

DSC04221Vasario pirmoji buvo turininga šventiniais renginiais, o juos užbaigė  gyvo garso miuziklas „Pranašas. Degančios rankos“ , kurį pilnutėlė salė užgniaužus kvapą stebėjo Dusetų kultūros namuose.

Miuziklo kūrėjai gerai žinomi – tai kompozitorius Rokas Radzevičius ir poetas Rimvydas Stankevičius, kuris parašė libretą pagal žinomo autoriaus Kahlilo Gibrano kūrinį „Pranašas“.  Meilės istoriją atliko scenos virtuozai: Povilas Meškėla, Vladas Kovaliovas, Tadas Juodsnukis (TV3 laidos „Romeo ir Džiuljeta“ nugalėtojas, P. Meškėlos mokinys). Taip pat scenoje išgirdome rokiškietes Simoną Savickaitę (vokalas), Oksaną Sadauskienę (smuikas),  Rokiškio kultūros centro dainavimo studiją (vad. R.Šakalienė) , šoko Rokiškio choreografijos mokyklos ir Rokiškio rajono šokėjai.

Režisierė   Neringa Danienė pasidalino įspūdžiais apie šį nuostabų reginį : „Nuolat klausausi miuziklo muzikos ir tekstų ir negaliu atsistebėti kūrėjų daugiaplaniškumu. Kaip galima sugebėti tokią, berods, įprastą ir gerai atpažįstamą istoriją apipinti giliausiomis prasmėmis, simboliais, daugiasluoksne filosofija, jautriausiais pastebėjimais… Ir pakylėti nuo žemės… Lenkiu galvą…Miuziklas ne tik apie visas kliūtis įveikiančią Meilę. Jis ir apie aistrą, apie paklydimus, atleidimo didybę, apie gimties stebuklą ir plonytę, vos apčiuopiamą ribą tarp Gyvenimo ir Mirties. O svarbiausia, mano supratimu, apie kovą tarp dviejų gyvenimiškų filosofijų. „Argi svarbu ką gert, jeigu ištroškęs kūnas?“ – beatodairiškai mėgautis gyvenimu siūlo Gundytojas. „Neklysti gera, bet saldu suklysti“ – gundo jis. O pasak Pranašo, „Meilė – tvarinys mūsų, ne tik likimo“. Ir spėkit, kurį gi kelią pasirinks nuostabi jaunutė naivuolė…???

Nepaprastai džiaugiuosi, kad meile šiai muzikai pavyko užkrėsti daugybę žmonių, kuriančių mūsų miuziklą. Tiesą sakant, net pastangų nereikėjo, užsikrėtė patys. Taigi, turbūt joje išties slypi kažkoks „užtaisas“… Belieka tikėtis, kad visa tai pasieks žiūrovus …“

Ši istorija, nuo pat pirmų minučių stebinusi ir žavėjusi artistų profesionalumu ir nuoširdumu, tikrai pasiekė žiūrovų širdis. Šviesų dailininkas Ignotas  Savickas sukūrė scenoje mistiškas vaizdo instaliacijas, kurios dar labiau sustiprino  emocinį kūrinio poveikį. Pakerėjo choreografių Rimos Bielovienės, Aušros Čepulienės, Drąsutės Jarušauskienės, Larisos Kublickienės, Ingridos  Mulvinienės fantazijos, kurias plastiškai  įgyvendino šokėjai.

Nuoširdi padėka kūrėjams ir organizatoriams, kurių dėka vakaras pralėkė nepastebimai, palikdamas daug gerų įspūdžių.

Vilija Visockienė