Užsiėmimai rankdarbiais džiugina neįgaliųjų širdis

Nuo rudens Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos nariai renkasi krūvon ir užsiima rankdarbiais.

Užsiėmimus veda zarasiškė, draugijos narė , Janina Zavackienė. Janina moko draugijos narius mezgimo virbalais , nėrimo vašeliu ir vilnos vėlimo meno šlapiuoju būdu.

Miela žiūrėti , kaip narės susikaupusios renkasi vilnos spalvas, daro derinius, šlapina, muiluoja , kočioja vilną, besistengdamos išgauti reikiamą formą. Velti nėra taip paprasta, kaip pasirodė iš pirmo žvilgsnio, tai darbas reikalaujantis kantrybės., atidumo, kruopštumo, kūrybingumo. Bet įdėjus šiek tiek kantrybės ir darbo gimsta puikūs kūrybiniai darbai.

Kurdami rankdarbius neįgalieji užsiima ne tik prasminga, turininga veikla, bet ir labai šiltai bendrauja vieni su kitais. Veiklos žmones suartina, taip gimsta įvairios idėjos ir planai tolesnėms veikloms. Veikdami kartu neįgalieji nesijaučia vieniši, iš užsiėmimų kambarėlio aidi juoko garsai ir, nuotaikingi pokalbiai. Žmogus nesutvertas būti vienas ir jei tik turi galimybę turi būti tarp žmonių. Kaip sako užsiėmimų lankytoja, net nesinori eiti namo iš užsiėmimų, atrodo čia būtum ir būtum, o ir laikas kuriant rankdarbius praskrieja žaibišku greičiu.

Smagu, jog neįgalieji moka džiaugtis smulkmenomis, buvimu vieni su kitais draugijoje, negrimsta į rudeninę depresiją gelstant lapams, pliaupiant dažnam lietui. Jų mintys ir širdys pripildytos gerumo , atlaidumo ir vilties.

Dusetų seniūnaitė

Virginija Mazūrienė