Zarasų krašto bendruomenės – sportiškiausios Lietuvoje

iš dešinės V.Čypas, A.Lekaveckas, A.Saulius, A.SauliusLietuvos žemės ūkio ministerijos aktų salėje lapkričio 27 d. įvyko konferencija „Socialinę atskirtį patiriančių asmenų kompetencijų ugdymas“. Konferencijoje dalyvavo ir kalbėjo LKSKA „Nemunas“ prezidentas Vytautas Grušauskas, ŽŪM kanclerė Dalia Miniataitė, buvęs ŽŪM ministras Vytautas Knašys, Kūno kultūros ir sporto departamento Kūno kultūros ir sporto strategijos skyriaus patarėja Milda Laurutėnaitė, asociacijos „Sportas visiems“ viceprezidentas Algimantas Jucevičius, LKSKA „Nemunas“ valdybos pirmininkas Kęstutis Levickis, lektoriai, žemės ūkio mokyklų dėstytojai, bendruomenių atstovai. Konferencijoje pasisakė ir Zarasų rajono meras, sporto entuziastas Nikolajus Gusevas: „ Didžiuojuosi mūsų rajono bendruomenių seniūnais, seniūnaičiais, Zarasų žemės ūkio mokyklos pedagogais, aktyvistais, kurie sugeba suburti žmones, įtraukti juos į kultūrinę ir sportinę veiklą“. Padėkojęs „Nemuno“ organizacijai, meras visiems palinkėjo būti sveikiems, judėti į priekį, džiaugtis gyvenimu ir tęsti gerus darbus. Merui N. Gusevui, kaip aktyviausios savivaldybės Lietuvoje atstovui, buvo įteikta atminimo dovana.

 

0Toliau vykusios konferencijos metu aptarta LKSKA „Nemunas“ veikla 2015 m., patvirtintas 2016 m. renginių planas, diskutuota apie įvairias kaimo bendruomenių problemas, pristatyti sėkmingiausi projektai. Apie juos išsamiai papasakojo M. Laurutėnaitė: „Antrus metus šiemet rengėme konkursą „Sportuojanti bendruomenė“, jam skyrėme 58 tūkst. 200 eurų. Gavome 174 paraiškas, tarp jų apie 50 iš sporto klubų, tačiau mūsų nuostatai lėšas leido skirti tik bendruomenėms. Jos pateikė ypač gražių projektų, į įvairias veiklas įsitraukė apie 6 tūkst. bendruomenių narių. Vieni savo rankomis įsirengė tinklinio, krepšinio aikšteles, kiti mokėsi plaukti ir t. t.“ K. Levickis pristatė 2015-ųjų asociacijos veiklą: „Šiemet įvyko 86 renginiai, kuriuose dalyvavo 380 tūkst. 670 dalyvių. Šį skaičių mums padidino asociacijos rengiama „Move Week“ savaitė, kurioje dalyvavo mūsų kolektyvai. Šiemet pagrindinis dėmesys buvo skiriamas sporto renginiams bei metodiniams seminarams, kurie vykdavo prieš varžybas. Buvo gvildenamos keturios pagrindinės temos: užimtumo ir profesinės veiklos plėtra Lietuvos kaimo vietovėse, informacinių-komunikacinių technologijų panaudojimas, veikli kaimo visuomenė ir sveikata bei lyderių ugdymas kaime“. Kalbėdamas apie sportinius renginius, K. Levickis išskyrė populiariąsias žirgų lenktynes ant Sartų ledo, taip pat tradicines kaimo bendruomenių šventes, festivalius Dusetose, Antalieptėje, Antazavėje, Kirnaičiuose, Rietave, kitur. Konferencijos pabaigoje buvo įteikti apdovanojimai Zarasų, Rokiškio, Anykščių, Kėdainių savivaldybėms, patiems aktyviausiems sporto klubų atstovams. Pačioms aktyviausioms šešioms bendruomenėms, seniūnijoms ir sporto klubams įteiktos piniginės premijos.

Ypatingai džiugu pabrėžti, kad didžioji dalis pagerbtų ir apdovanotų Lietuvos bendruomenių yra iš mūsų krašto. Dusetų sporto klubas „Ainiai“ paskelbtas aktyviausiu sporto klubu šalyje. Dusetų seniūnija apdovanota kaip aktyviausiai dalyvaujanti LKSKA renginiuose. Antazavės seniūnija pripažinta kaip geriausia bendruomenė ir seniūnija, o Antalieptė įvardinta kaip sportiškiausia seniūnija. Apdovanojimus atsiėmė Dusetų sporto klubo „Ainiai“ prezidentas Vytautas Čypas, Dusetų seniūnas Saulius Kėblys, Antazavės seniūnas Algirdas Lekaveckas, Antalieptės seniūnas Arvidas Saulius.

Konferencijoje dalyvavusios Zarasų krašto delegacijos (gausiausios renginyje!) nariai turėjo puikią galimybę sužinoti, kaip ir kuo gyvena ne tik Lietuvos, bet ir kitų, toliau šioje srityje pažengusių šalių kaimo bendruomenės, pasimokyti iš jų, pabendrauti su kolegomis bei patys pasidalinti patirtimi.

Vilija Mikelionytė

Nuotr. autorės

Zarasų rajono delegacija iš dešinės V.Čypas, A.Lekaveckas, A.Saulius, A.Saulius N. Gusevui įteikiamas apdovanojimas - centre K. Levickis, dešinėje V. Grušauskas