Bendruomenių sąskrydis Šlyninkos vandens malūne

„Šlyninkos vandens malūno“ bendruomenė, pernai sugavusi „Gerumo paukštę“, gegužės 30d. sukvietė į jau dešimtą tradicinį DSC04202Aukštaitijos bendruomenių sąskrydį, kuriame dalyvavo Utenos rajono Pačkėnų kaimo, Zarasų rajono Lieptų ir Senolių kaimų (Antalieptė ir Vajasiškis) atstovai, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalkos nariai. Į sąskrydį, kurį organizavo  Šlyninkos malūnas ir Zarasų VVG, atvyko svečiai – Zarasų rajono meras Arvydas Steponavičius, seimo narys Rokas Žilinskas, tapę vertinimo komisijos nariais kartu su Algimantu Navicku bei Arvydu Veikšra, kuris taipogi buvo ir renginio vedėju.

Sąskrydžio pradžioje įvyko spaudos konferencija „Gerosios patirties sklaida įgyvendinant 2013 m. projektus“.

Šių metų renginio tema, malūno šeimininkų Stasio ir Reginos siūlymu, buvo „Grūdai“. Tad ir puikavosi ant bendruomenių stalų patiekalai iš grūdų, kuriuos ragavo ir vertino tiek komisijos nariai, tiek šventės dalyviai. Pačkėniškiai priaugino arbūzų ir vynuogių, kuriuose „grūdų“ tai jau tikrai netrūksta, Vajasiškio, kuriame ganosi daug kiškių, atstovės atvežė kiškio pakišuolio bei kiškio ašarėlių gėrimo nuo pilvo ir širdies sopės, Lieptų kaimo moterys čirškino ką tik pačių užpatentuotus lietinius su kviečių grūdais ir kiaušinienės padažu, dusetiškiai kvietė ragauti kiaulioko, penėto grūdais , lašinukų ir ant mirkyto grūdo sugautu lydekiu. Na, o šeimininkai vaišino juoda duonele ir karštu alaus užkandžiu.

Kiekviena bendruomenė paruošė menines programėles, kurių metu buvo aukojami grūdai deivei Žemynai, pristatomi kūrybingų žmonių pagaminti darbeliai, žaidžiami žaidimai, į kuriuos įsitraukė ir meras, ir komisijos nariai.

„Čia gyvenam mes smagiai, laukiami pas mus svečiai, atvažiuokit un Sartų, in miestely Dusetų…“ – šmaikščiu eilėraščiu apie linksmą gyvenimą Dusetose, sukurtu Kristinos Žukauskienės ir Rūtos Gedvilaitės, prisistatė mūsų bendruomenė. Ir koncertą surengė – Tadas Grinevičius atliko keletą smagių dainų, o vokalinis moterų ansamblis (vad. Janina Kaškauskienė) graudino širdis lyriškesniais kūriniais. Sužavėtas vedėjas juokavo, kad šitam ansambliui plokštelė niekad neužsikerta ir dainų pakanka kelionei nuo Dusetų iki Vilniaus. Tad gal dainos, gal eilės lėmė, kad balsavimo metu už šauniausiai pasirodžiusią bendruomenę Dusetoms atiteko mero balsas.

Šokiams, kurių metu nenuilsdamos sukosi poros ir rateliai, šauniai grojo Antalieptės kapela ir „Senolių kaimo našlės“. O kadangi patiekalai iš grūdų suteikia daug energijos, tai jos užteko ir sportinėms rungtims –      ėjimui per buomą, šuoliukams su maišais ir kitoms, kurių metu laimėjo draugystė.

Didelė padėka Zarasų autobusų parkui, suteikusiai transportą.

 

Kiekviena šventė turi pabaigą, tad ir šios pabaiga atėjo, kai buvo paskelbta, kurgi išskrenda „Gerumo paukštė“. O išskrido ji į Utenos rajono Pačkėnų bendruomenę, kuri kitais metais vėl visus pakvies suvažiuoti, pasibūti, pasidalinti patirtimi ir gera nuotaika.

Vilija Visockienė

DSC04306- DSC04269 DSC04218 DSC04215 DSC04206-