Talentai – tarp mūsų

DSC01350 (Custom)Kūrybinės amatų draugijos „Dusetėlė nuo Sartų“ moterys gegužės 13d. vėl rinkosi seniūnijoje – šį kartą savo kūrybą pristatė Danguolė Šarkuvienė, mezgimo virbalais entuziastė. Įvairiausių spalvų ir raštų servetėlės, skraistė, staltiesė – visa tai traukė apžiūrėti, patyrinėti preciziškai numegztus, kruopščiai iškrakmolytus darbelius. Ne mažiau moterims buvo smalsu sužinoti, kaip Danguolė suspėja visa tai – namuose klega keturi vaikučiai, yra nemažas daržas, pulkelis gyvulių. Autorė šypsodamasi prisipažino, kad norint galima viską suspėti : ūkio darbuose padeda visa šeima, o laisvalaikis skiriamas mėgstamam užsiėmimui. Megzti išmoko pati, pajutusi tam poreikį ir mezga nuo to laiko daug ir su tikru įkvėpimu, pavyzdžiui, servetėlių komplektą galinti pabaigti per dieną. Ateityje planuoja pereiti prie didesnių darbų, tarkim, megzti sukneles. Tam reikia ne tik daug laiko, bet ir kantrybės, tačiau draugijos vadovės Veros Brogienės žodžiais sakant : „ Mes negalim to nedaryti“. Smagu, kad Verutė nuolat atranda naujų talentų, tyliai gyvenančių tarp mūsų, ir savo užsispyrimu, padrąsinančiu šiltu žodžiu „ištraukia“ juos į dienos šviesą. Tai nėra taip paprasta, nes kuriantys žmonės dažniausiai būna kuklūs, savikritiški ir vengiantys didelio dėmesio.

Šeimoje augančios dvi dukros kol kas nelabai linksta prie mezginių, turi kitų pomėgių, tačiau kas žino, galbūt užaugusios prisimins mamos pamokėles. O kol kas Danguolė mielai pamoko Dusetų vaikų dienos centro lankytojus, padovanojo servetėlių, kad mažiesiems būtų jauku gerti arbatą ar mokytis serviruoti stalą. Tuo pasidžiaugė socialinė pedagogė Virginija Mazūrienė , atėjusi su būreliu savo auklėtinių. Seniūno pavaduotojas Raimundas Parakevičius, sveikindamas Danguolę, ypatingai pabrėžė, kaip svarbu šiais laikais, kai prigimtinis darbas virsta atrakcija, perduoti savo patirtį jaunimui, kad nepamirštų elementarių darbų, kuriuos dirbo mūsų seneliai, tėvai.  Neliko nuošalyje ir Danguolės kaimynės Zosytė su Onute, jos su nuoširdžiu pasigėrėjimu džiaugėsi jaunos moters darbštumu, pareigingumu, gebėjimu šiuos bruožus ugdyti savo atžalose.

Be prasmingų palinkėjimų, gėlių, šilto bendravimo prie arbatos puodelio, buvo ir muzikinės dovanos, kurias ne tik pirmosios parodėlės, bet ir gimtadienio proga „įteikė“ muzikos mokytojos Gražina Baranauskienė ir Birutės Puslienės mokinės Deimilė, Viltė, Goda, Rusnė ir Dita, pianinu paskambinusios  keletą kūrinėlių, suteikusių naujų atspalvių šiai mažai, jaukiai šventei.

Pati autorė atsidėkodama padovanojo atsineštus darbelius amatų draugijai, jie papuoš grupines parodėles įvairių išvykų svetur metu. „Dusetėlės nuo Sartų“ vadovė pakvietė Danguolę prisijungti prie draugijos – juk būryje ir smagiau, ir daugiau galima sužinoti, atrasti bei nuveikti.

Vilija Mikelionytė

DSC01350 (Custom) DSC01320 (Custom) DSC01341 (Custom)