Žemės diena

Rokiškio darželis-mokykla ,,Varpelis“Kovo 20 dieną, per pavasario lygiadienį, visame pasaulyje minima Žemės diena. Šiai svarbiai dienai paminėti visame pasaulyje rengiami įvairūs renginiai: skaitomos paskaitos, vedamos viktorinos, vyksta žygiai, švarinimosi akcijos ir kiti unikalūs renginiai. Visa tai daroma su tikslu atkreipti žmonijos dėmesį į planetą, kurioje gyvename, suteikti galimybę geriau pažinti Žemę, pabrėžti jos problemas ir priversti žmoniją susimąstyti.

Kaip ir kiekvienais metais Sartų regioninio parko direkcija Žemės dieną pamini kartu su mokiniais. Vyresniems mokiniams direkcija parengė jau tradicine tampančią viktoriną, kurios tema šiais metais – „Planeta Žemė. Tarša ir jos mažinimas“, nepamiršti ir mažieji – darželinukai, jiems parengta paskaitėlė apie mus supančią aplinką.

Sartų regioninio parko direkcijos vyr. inspektorius Algis Pažūsis su paskaitėle apie mus supančią aplinką vyko į Rokiškio darželį – mokyklą ,,Varpelis“. Vaikams buvo papasakota apie Lietuvos miškų augmeniją, gyvūniją, retus į Lietuvos raudonąją knygą įrašytus gyvūnus, pirmuosius sugrįžtančius sparnuočius.  Vaikai supažindinti su buitinių atliekų tvarkymu, bei pavasarinės žolės deginimo pasekmėmis. Reikia pasidžiaugti vaikų turimomis žiniomis apie gamtą, gyvūnus, tvarkingą elgesį gamtoje.

Pas vyresniuosius mokinius į Antazavės Juozo Gruodžio ir Jūžintų Juozo Otto Širvydo vidurine mokyklas, su viktorina Žemės dienai paminėti vyko vyr. ekologė Daiva Norkūnienė ir specialistas informacijai Rimvydas Striška. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos mokiniai Žemės dienai paminėti buvo pakviesti į Sartų regioninio parko direkcijos Lankytojų centrą.

Viktorinos tema šiais metais – „Planeta Žemė. Tarša ir jos mažinimas“. Mokiniai pasiskirstė į penkias komandas: Antazavėje ir Jūžintose po 4 narius, Dusetose po 5 narius. Jiems buvo pateikti 22 klausimai. Komandoms buvo išdalintos kortelės su galimais atsakymų variantais. Po kiekvieno iš klausimų mokiniai turėjo 15 sekundžių apsispręsti, kuris iš atsakymų variantų yra teisingas.

Visų mokyklų mokiniai stebino savo žiniomis apie Žemės planetą, taršą, atliekų rūšiavimą. Viktorinoje iš pradžių buvo pateikta 20 klausimų, po kurių skaičiuoti rezultatai, tačiau dėl ypač gerų mokinių žinių kova tarp komandų visada buvo apylygė, tad visose mokyklose prireikė dviejų papildomų klausimų, kurie padėjo išaiškinti nugalėtojus.

Mokinių komandos užėmusios prizines vietas buvo apdovanotos Sartų regioninio parko direkcijos prizais. Visoms kitoms komandoms, tuo pačiu ir užėmusioms prizines vietas, Sartų regioninio parko direkcija už  pademonstruotas puikias žinias padovanojo saldumynų.

Sartų regioninio parko direkcijos informacija

Antazavės Juozo Gruodžio vid. mokykla Sartų regioninio parko direkcijos lankytojų centras(2) Jūžintų Juozo Otto Širvydo vid. mokykla