Atlikėjas Omer Netzer koncertavo Dusetose

Šių metų rugpjūčio mėnesį lankydamasis Dusetose, Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amiras Maimonas buvo užsukęs ir į Kultūros centrą Dusetų dailės galeriją. Įvertinęs koncertų salės galimybes, jis pažadėjo tarpininkauti, kad Dusetos užmegztų kultūrinį bendradarbiavimą su žydų meno kolektyvais. Pažadas nebuvo pamirštas ir jau metų pabaigoje, gruodžio 10 d., dusetiškiai bei svečiai iš aplinkinių rajonų turėjo puikią galimybę klausytis išskirtinio koncerto – Dusetose savo debiutinį albumą „Sweet Mistake“ (,,Saldi klaida“) pristatė dainų autorius ir gitaristas Omer Netzer (g. 1994) su grupe.

Jau trečius metus Lietuvoje veikianti Izraelio ambasada kiekvienais metais pristato koncertinį turą skirtingose Lietuvos miestuose ir regionuose. Šiemet koncertinis turas sutapo su Kalėdiniu laikotarpiu, kurio metu, ambasadai bendradarbiaujant su Zarasų, Birštono ir Anykščių rajonų savivaldybėmis, O. Netzer surengė tris nemokamus koncertus Birštone, Dusetose ir Anykščiuose. Dainininkas Lietuvoje koncertuoja jau antrą kartą ir prisipažįsta, kad pamilo Lietuvą ir labai norėtų sugrįžti dar kartą koncertuoti Lietuvos žmonėms.

Omer yra vienas unikaliausių ir žavingiausių jaunųjų balsų Izraelio muzikos pasaulyje. Savo muzikinę karjerą jis pradėjo būdamas šešerių, kuomet ėmėsi mokytis groti būgnais. Sulaukus keturiolikos, Omer tėtis į namus atgabeno akustinę gitarą ir išmokė sūnų vieno akordo. Nuo tos akimirkos jaunasis atlikėjas pradėjo mokytis groti akustine gitara profesionaliai. Sulaukęs pilnametystės, tarnybos armijoje metu, jis atrado ir savo gebėjimus kurti dainų tekstus. O. Netzer kūrybai didelę įtaką padarė tokie atlikėjai kaip Neil Young, BB King, John Mayer, Eric Clapton. Atlikėjas pastaruosius du metus daug keliauja. Jis yra koncertavęs Berlyne, Maskvoje, Šveicarijoje, Italijoje, legendiniame „B.B. King“ bliuzo klube Niujorke ir visur Omer kūryba priimama labai šiltai. Atlikėjo muzika varijuoja tarp „Indie Folk“ ir „Americana“ bliuzroko muzikinių stilių, jo dainos skamba tarsi būtų sukurtos dulkėtuose laukiniuose Vakaruose, kurie iš tiesų yra taip toli nuo pajūrio miestelio Izraelyje, iš kur yra kilęs muzikantas. Omer Izraelio muzikos scenoje išgarsėjo prieš pusantrų metų su daina „Angel“, kuri iškart tapo radijo hitu, plačiai aptariamu žiniasklaidoje. Talentas ir sunkus darbas subūrė didelį atlikėjo kūrybos gerbėjų ratą. Omer antrasis albumas „Sweet Mistake“ pasirodė šių metų lapkričio mėnesį. Šiame albume atlikėjas tęsia ankstesnę muzikinę stilistiką, į dainų tekstus įtraukdamas naujas asmenines istorijas ir patirtis, kurias jis išgyveno per pastaruosius dvejus metus.

Prieš koncertą Dusetose Omer pasakojo, kad į jo koncertus ateina įvairaus amžiaus žmonės ir kiekvienas jo dainose suranda savo širdžiai artimus dalykus, nes dainų temos labai universalios – žmonių santykiai, meilė, gimtinė. Visą savo laiką dainininkas skiria kūrybai, koncertams. O atradęs laisvą valandėlę, jodinėja nuosavu žirgu – tai dar viena jo aistra. Šeimoje jis vienintelis muzikantas. Tėvai su muzika susiję tiek, kad turi muzikos prekių parduotuvę, o sesuo dirba jo koncertų vadybininke.

Dainininko charizma, profesionalus muzikantų grojimas ir įtaigūs kūriniai nepaliko abejingo nė vieno žiūrovo pilnutėlėje salėje. O. Netzer bei grupės muzikantus pasveikino Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas. Atvykusi grupė vaikų iš Zarasų vaikų dienos centro muzikantui padovanojo žalią kalėdinį vainiką ir įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Ambasadorius Amir Maimon dėkojo muzikantams už sutikimą dalyvauti projekte, padedančiame užmegzti glaudžius kultūrinius ryšius tarp mūsų šalių, žmonėms už šiltą priėmimą ir visai darbo komandai už profesionaliai organizuotą renginį. Ambasadorius priminė, kad kitą savaitę bus švenčiama žydams svarbi šventė – Chanuka, kad Dusetose prieš karą gyveno didelė žydų bendruomenė ir jų namų languose prieš šventes būdavo daug šviesos. Šviesos jis visiems ir palinkėjo atsisveikindamas iki sekančių susitikimų, nes šis koncertas tik tolesnio bendradarbiavimo pradžia: „Chanuka yra šviesos šventė, todėl tikėtina, kad atlikėjas Omer Netzer savo koncertu uždegs daug šviesų Jūsų širdyse ir visą ateinančią savaitę Jus lydės tik gera nuotaika!“

Vilija Visockienė