Futbolo turnyrai

Mfut14DusetosGruodžio mėnesį Šventupėje vyko mergaičių gimusių 2001 m. futbolo turnyras, kuriame dalyvavo 4 komandos: Vilniaus, Jonavos, Dusetų ir šeimininkės Ukmergės mergaitės. Dusetiškės įveikė visas varžoves ir tapo turnyro nugalėtojomis. Antrąją vietą, atkaklioje kovoje iškovojo Jonavos mergaitės. Trečiąją vietą pelnė Ukmergės futbolininkės.

Sausio pradžioje Šventupėje vyko dar vienas futbolo turnyras tarp mergaičių gimusių 2000m. Be dviejų komandų iš vietinių Ukmergės SC merginų ir Dusetų „Ainių“ komandos, (neatvykus Vilniaus FM komandai) ketvirtąja komanda turnyre tapo Ukmergės berniukai.

Pirmasis susitikimas – Dusetų mergaitės prieš Ukmergės berniukus. Laimėti neplanavau, tik pasipriešinti. Bet jau pirmąją minutę, suklaidinusi visus varžovus Liucija pelnė lengvą įvartį. Visą pirmą kėlinį vyko įnirtinga kova, berniukai spaudė iš visų jėgų ir laimėjo kėlinuką 5:4. Antro kėlinio pradžia vėl nudžiugino – mergaitės pelnė tris greitus įvarčius, vėliau pridėjo dar vieną ir tik paskutinėmis minutėmis berniukai sugebėjo išplėšti lygiąsias 8:8. Kitose rungtynėse nesunkiai nurungėm jaunesnių ukmergiškių komandą 10:1 ir paskutinėse rungtynėse susitikom su stipresniąja šeimininkių komanda. Ukmergės komanda kaip visada kovėsi nuo pradžių iki galo. Pirmas kėlinys vyko permainingai ir abi komandos pelnė po 3 įvarčius. Po pertraukėlės Dusetų „Ainių“ mergaitės įmušė devyniskart be jokio atsako ir atsipalaidavo, tada šeimininkės pridėjo dar 3 įvarčius ir rungtynės baigėsi 12:6. Dusetiškės tapo nugalėtojomis, Ukmergės SC vyresniosios mergaitės, nugalėjusios berniukus 6:2, užėmė antrąją vietą, o berniukai trečiąją. Mažesniosios mergaitės pralaimėjusios visas varžybas, liko paskutinės.

2014 m. sausio 25 d. vėlgi Šventupėje vyko Lietuvos mokinių olimpinio festivalio mergaičių mažojo futbolo 5×5 finalinės varžybos. Finalinėse varžybose dalyvavo Alytaus Panemunės, Gargždų „Kranto“ ir Ukmergės „Šilo“ pagrindinių mokyklų bei Zarasų r. Dusetų K.Būgos gimnazijos komandos. Prieš tai vykusiose zoninėse varžybose Dusetų mergaitės eliminavo Rokiškio miesto ir Ignalinos rajono Daugėliškio mokyklų komandas vienodais rezultatais 16:0, bet pralaimėjo Biržų „Kaštonų“ pagrindinei mokyklai 2:3. Tarpzoninėse varžybose atsirevanšuota Biržų komandai 9:0, nugalėtos ir Panevėžio miesto „Žemynos“ progimnazija 6:0 ir Šiaulių rajono Raudėnų mokykla 7:0.

Ir finale pirmąją vietą užtikrintai iškovojo Zarasų r. Dusetų K.Būgos gimnazijos komanda, nugalėjusi visas varžoves: Alytaus „Panemunės“ mokyklą 8:2, Ukmergės “Šilo” pagrindinę mokyklą 8:1 ir Gargždų “Kranto” pagrindinę mokyklą 13:0. Dėl antros vietos vyko įnirtinga kova tarp Alytaus „Panemunės“ ir Ukmergės “Šilo” pagrindinių mokyklų komandų. Šį kartą alytiškės buvo stipresnės ir iškovojo antrąją vietą. Trečioje vietoje liko Ukmergės “Šilo” pagrindinė mokykla, o ketvirtoje  Gargždų “Kranto” pagrindinės mokyklos jaunosios futbolininkės.
Geriausia futbolininke pripažinta Liucija Vaitukaitytė iš Dusetų, ji įmušusi 19 įvarčių finaliniame etape tapo ir rezultatyviausia. Dusetų komandoje geriausia žaidėja pripažinta Kornelija Arlauskaitė. Norėčiau pagirti ir visas kitas Dusetų komandos žaidėjas už parodytą drąsą, ypač vartininkę Karoliną Kolesnikovaitė, kuri dar tik pradeda mokintis saugoti vartus.
Merginų futbolo varžybose kovojo 35 mokyklų komandos.

Treneris Rimas Vaitukaitis

Nuotraukoje stovi iš kairės: LMFA generalinis sekretorius Vytautas Tutlys, LMOF Kūno kultūros ir sportinio ugdymo skyriaus metodininkas Tomas Stankevičius, vartininkė Karolina Kolesnikovaitė, treneris Rimas Vaitukaitis, Levita Špūraitė, Liucija Vaitukaitytė, Ukmergės SC treneris ir teisėjas Darius Petraška.

Tupi: Kornelija Kolesnikovaitė, Dovilė Morkūnaitė, Miglė Sribikaitė ir Erika Busevičiūtė