„Snaigės dienos“ šventė sutelkė Dusetų bendruomenę

Lietuvoje vis mažiau turime sniego, tad suplanuoti žiemos šventes darosi sunku. Išklausę orų prognozes, dusetiškiai pasistengė sniegą „sugauti“ ir surengti nuotaikingą šventę „Sniego diena“, kuri jau tampa tradicine. Rengėjai meldė Dievo, kad tik jis neužpyktų ir neatsiųstų lietaus. Prašymai buvo išklausyti ir nors oro sąlygos nebuvo geriausios, tačiau sniego užteko ir sporto rungtims, ir besmegenių lipdymui.

Per keturias dienas suplanuota ir pasiruošta šiai šventei. Dusetų sporto klubo prezidentas Eugenijus Deksnys pasirūpino medaliais, taurėmis, diplomais sportinių rungčių nugalėtojams. Medaliai atspindėjo „Ainių“ 25 – metį ir „Snaigės dieną“. Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalkos pirmininkė Aldona Žiliukienė užsakė didžiulį tortą šventės dalyviams, seniūnaitė, Dusetų vaikų dienos centro vadovė Virginija Mazūrienė stengėsi sukviesti kuo daugiau dalyvių. Ypač daug dėmesio šventės rengėjai skyrė socialiai remtinoms šeimoms ir jų vaikams, buvo organizuojamas jų atvežimas iš atokesnių vietų – Dusetų, Antalieptės, Antazavės, Sadūnų seniūnijų kaimų.

Į šventės atidarymą su gera nuotaika atskubėjo Dusetų klebonas Stanislovas Krumpliauskas, parapijos moterėlės. Šventėje smagiai sudalyvavo Antazavės kultūros namų vadovo Gyčio Gruzdo šeimyna.

Besmegenius ritino ir lipdė penkios komandos, jų pastangas vertino Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas, Dusetų seniūnas Saulius Kėblys, Antazavės seniūnas Algirdas Lekaveckas. Komisija pirmąją vietą skyrė Markui, Domantui ir Airidui, surentusiems didžiausią senį besmegenį. Antra vieta atiteko mergaičių komandai – Simonai, Ramunei, Erikai, Rasai, trečia – Danieliui, Orestui, Mantui, Mantui V.

Sniego gniūžtės mėtymo į taikinį varžybose rungėsi 22 dalyviai. Taikliausias buvo Mantas V., antrąja ir trečiąja vietomis pasidalino Domantas ir Orestas.

Futbolas ant sniego – šią neįprastą sporto šaką išbandė penkios komandos. Po taurę buvo įteikta abejoms mergaičių komandoms, o nugalėjo Domanto, Airido ir Marko komanda.

Rogučių lenktynėse dalyvavo šeimyninės komandos. Greičiausias buvo Vėjūnės tėvelis Dainius, antrą vietą iškovojo Austėjos tėtis, trečią – Rugilės.

Trijose pastarosiose rungtyse teisėjavo kūno kultūros mokytojas Vidas Čakas. Iš viso įteiktos 6 taurės ir 50 medalių. Sekretoriavo Dusetų kultūros centro darbuotoja Margarita Simokaitytė.

Šventės pabaigoje visi dalyviai su geltonais, žaliais ir raudonais balionais įsiamžino bendroje nuotraukoje, kuri išsiųsta į konkursą „Atkurtai Lietuvai – 100“.

Ievos mama Ilona Lauciūnienė iškepė gardų 6 kg tortą, papuoštą tautiškos vėliavos simbolika. Šiuo tortu, taip pat įvairiais saldumynais, sumuštiniais, žolelių arbata vaikai vaišinosi palapinėje, kurioje šeimininkavo kūrybinės amatų draugijos „Dusetėlė nuo Sartų“ moterys.

Šventės organizatoriai nuoširdžiai dėkoja rėmėjai UAB „Nendrė“ už padovanotą 50 eurų čekį maisto produktams. Už balionus ačiū Virginijai Mazūrienei ir Margaritai Simokaitytei, kuriuos jos nupirko už savo lėšas. Prie šventės organizavimo prisidėjo ir nauja Dusetų seniūnijos socialinė darbuotoja Kristina Lesčinskaitė, kuri organizavo socialiai remtinų šeimų atvežimą į šventę. Už ūkinius reikalus ačiū seniūnijos darbuotojui Stasiui Mažeikai ir jo savanorių komandai, kurie kūrė laužą, virė arbatą šventės dalyviams. Kazimiero Būgos gimnazijai ačiū už sporto salę, kurioje įvyko dalyvių apdovanojimai ir fotosesijos. Ačiū nuolatiniam seniūnijoje rengiamų švenčių fotografui Alvydui Stauskui už išsamius reportažus.

Bendruomeninės šventės suvienija, sutelkia žmones. Neformalioje aplinkoje, gryname ore artimiau susipažįstame vieni su kitais, užgimsta naujos idėjos ir projektai. Taip pat labai svarbu, jog mažėjant mūsų rajone gyventojams, artimiau bendrautų ir bendradarbiautų vienos su kitomis seniūnijos, planuotų šventes kartu. Taip lengviau išliks svarbiausios seniūnijų tradicinės šventės.

O ši šventė parodė, kad nėra blogo oro, yra tik bloga nuotaika ir netinkama apranga. Pasibuvo ir vaikai, ir jų tėveliai gryname ore be planšečių, išmaniųjų telefonų, pamaitino smegenis deguonimi, prisigamino laimės hormonų. Aktyvi fizinė veikla visada ir visur tik į naudą!

Parengė Virginija Mazūrienė ir Vilija Visockienė

Nuotr. Alvydo Stausko