Sporto klubas “Ainiai”

 

[slideonline id="11882"]


1993 m. vasario 03 d. buvo įkurtas ir įregistruotas sporto klubas „Ainiai“. Klubo steigėjai: R. Vaitukaitis, Petras Seibutis, Eugenijus Jankūnas, Vidas Čekas, Vytautas Čypas. Sporto klubas „ Ainiai“ susikūrė ne kaip naujas klubas, bet ištakos yra Dusetų melioratorių sporto kolektyvas, kurio įkūrėjai buvo Pranas Sinica ir Albinas Šinkūnas.( 1963 m ) Taigi sportininkai gali minėti ir 50 metų Dusetų sportui. 1970 m. sporto organizavimo vairą perėmiau aš – Vytautas Čypas. Tų laikų kai kurie sportininkai ( kaip Pranas Sinica ) aktyviai siekia rezultatų ir dalyvauja sporto klubo ‚Ainiai‘ veikloje dar ir dabar. Labai aktyvūs sporto veikloje buvo Alvydas Makaveckas, Petras Staškevičius, Povilas Varatinskas, Egidijus Gylys, Vytautas Genys ir kt. Prie aktyvių organizatorių sportinės veiklos dar norėčiau paminėti Antaną Dilbą, Joną Levulį, bei Antaną Pakšį. Bei labai džiugu, kad tuometinis Dusetų melioratorių sporto kolektyvas priklausė tuometiniai sporto sąjungai, kuri vadinosi „ NEMUNAS“ ir dabar sporto klubas „Ainiai“ priklauso LKSKA“ NEMUNUI, tai didelis nuopelnas dabartinio valdybos pirmininko Kęstučio Levickio.
Sporto klubas propaguoja šias pagrindines sporto šakas:
Krepšinį. Dusetose vyko krepšinio turnyras, kuriame dalyvaudavo iki 10 komandų Kasmet per Dusetų kraštiečių suėjimą klubas „Ainiai” rengia Aukštaitijos kaimo bendruomenių turnyrą 3×3, kurio metu susirinka gausus būrys krepšinio mėgėjų. Vienu metu yra dalyvavę net 73 komandos. Taip pat Sporto klubas „Ainiai“, kartu su Obelių klubu „Šviesa“, kurio vadovas gerb. R. Kundelis įkurėme mažų miestelių lygą, kuri egzistuoja iki dabar. Naujoje Krepšinio aikštelėje buvo surengta tarptautinė judėjimo savaitė MOOWE VEEK.
Taip pat sporto klubas propaguoja tinklinį, kuriam aktyviai vadovauja Vidas Čekas. Ši sporto šaka taip pat labai populiari Dusetose. Po kelias komandas ( tiek vyrų, tiek moterų )dalyvauja LKSKA „Nemunas“ organizuojamose seniūnijų varžybose. Vyrų ir moterų tinklinio komandos daugkartinės rajono čempionės. Labai aktyvus ir duodantis rezultatus yra mergaičių futbolas. Kurią treniruoja ir atiduoda visą savo laisvalaikį Rimas Vaitukaitis.„ Ainių“ mergaičių futbolo komanda, Lietuvos futbolo pirmenybėse, įvairiose amžiaus grupėse yra iškovojusi 5 aukso medalius, 2 sidabro ir 4 bronzos medalius. Viena komandos žaidėja Liucija Vaitukaitytė, šiais metai tapo Lietuvos futbolo čempionato prizininke , kartu su Vilniaus „ Žalgirio“ moterų komanda. Taip pat mergaičių komanda šiais metais debiutavo Lietuvos moterų futbolo pirmoje lygoje jungtinėje komandoje kartu su moterų futbolo akademija, kurios gretose žaidė ir mūsų žaidėjos. Komanda užėmė antrąją vietą. Dusetose dar organizuojamas stipriausių Lietuvos mergaičių – moksleivių turnyras Dusetų taurėms laimėti, šiais metais prisijungė ir Rygos komanda. Šįmet organizuojamame olimpiniame festivalyje – tapo nugalėtojomis. Sporto klubas „Ainiai“ turėtų siūlymą LKSKA „Nemunui“. Kadangi visos stiprios mergaičių futbolo komandos yra iš kaimų, ( Vidiškiai, Rukla ir kt.) tai labai protinga būtų mergaičių futbolą globoti „Nemunui“, suorganizuojant ar tai Lietuvos pirmenybes, ar dar ką….Galėtų prisidėti ir klubas ir Zarasų sporto centras. Yra organizuojamas šeimų futbolas, įvairūs kiti turnyrai.
Organizuojame poledinę žūklę į kurią susirenka per 70 dalyvių iš įvairių Lietuvos kampelių, bei atvyksta Latvijos žvejai. Šių varžybų nuolatiniai nugalėtojai Pranas Vadišius, bei Giedrius Šakalys.
Šaškių sportas taip pat yra aktyvus, dabar ruošiamės kalėdiniam tarptautiniam šaškių turnyrui, į kurį atvyksta Latvijos šaškininkai, bei Aukštaitijos įvairių rajonų žaidėjai. Čia aktyvus Pranas Sinica
Stalo teniso aktyvus organizatorius buvo Petras Urbonas, dabar jo darbus perėmė Petro mokinys Dalius Barzda. Dusetų stalo tenisininkai šuo metu žaidžia moterys Lietuvos moterų antroje grupėje, vyrai ketvirtoje, bei penktoje. Džiugina gerais pasiekimais.
Galiūnų turnyras buvo surengtas 20 kartų, tai žinomo sportininko Eugenijaus Jankūno nuopelnas. Į rengiamus galiūnų turnyrus buvo atvykę ir padėjo organizuoti patys galingiausi pasaulio galiūnai, tai – Žydrūnas Savickas, bei Vidas Blekaitis.
Dusetų sporto klubas „Ainiai“ organizuoja ir kitas populiarias netradicines varžybas, kurios pritraukia mėgėjus iš visos Lietuvos bei Latvijos. Per kraštiečių suėjimą rengiamas populiarus šalies žmonų nešimo čempionatas, kurio prizininkai dalyvauja tarptautinėse varžybose, tai ir Latvijos žmonų nešimo čempionate, ir 2010 metais Suomijoje pasaulio čempionate, kur buvo užimta penktoji vieta.
Taip pat sporto klubas prisideda, organizuojant vėžių valgymo čempionatą, kuris rengiamas R. ir E. Čižų sodyboje.
Nuo pernai metų „Ainiai“ pradėjo organizuoti šalies virvės traukimo čempionatą. Pernai buvo surengtas IV etapas, šįmet per „Kraštiečių suėjimą“ planuojamas surengti finalinis etapas.
Sporto klubas „Ainiai“ priklauso galiūnų, žūklės, stalo teniso, futbolo federacijoms. LKSK „Nemuno“ asociacijai.
2007, 2008, 2009 klubas pripažintas geriausiu šalies klubu kaimo kategorijoje. Nominaciją teikė asociacija „Sportas visiems“ prie sporto departamento. 2008 metais pripažintas geriausiu kaimo klubu Utenos apskrityje. Dusetiškiai jaunieji sportininkai įstoję į aukštąsias mokyklas, kolegijas, atstovauja tų mokyklų rinktinėms.
Zarasų rajono Dusetų sporto klubas „Ainiai“ ir toliau vykdys savo švietėjišką, bei sportinę aktyvią veiklą.
Dėkoju visiems sporto entuziastams, bei rėmėjams.