„Dusetiškės“ – pirmoje vietoje!

DSC09656Liepos pabaigoje pirmą kartą šalyje startavęs bibliotekų konkursas „Susipažinkim: savitarnos svetainė www.manoelektra.lt “ baigėsi. Konkurso tikslas buvo įtraukti Lietuvos bibliotekas į gyventojų skatinimo naudotis svetainės „Mano Elektra“ kampaniją ir taip prisidėti prie nuotolinių paslaugų teikimo kanalų populiarinimo. Konkurso komisija – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Bibliotekos pažangai 2, AB LESTO ir NVO atstovai Dusetų Kazimiero Būgos bibliotekos darbuotojų komandą, įveikusią likusias 43 konkurse dalyvavusias šalies bibliotekų komandas, paskelbė nugalėtoja.

Konkurso pirmame etape vyko susibūrusių į komandas bibliotekos darbuotojų apmokymai. Vėliau komandos jau savarankiškai mokė gyventojus, kaip ir kodėl reikėtų naudotis LESTO savitarnos svetaine, kokie to privalumai. Gyventojai, dalyvavę mokymuose, sužinojo, kad neturintys interneto prieigos namuose prie savitarnos svetainės www.manoelektra.lt gali prisijungti bibliotekoje. Čia reikalinga informacija ir paslaugos pasiekiamos greitai, paprastai ir nemokamai, nes visa svarbi su elektros vartojimu susijusi informacija – vienoje vietoje; prisijungimas paprastas ir aiškus; kilus klausimams, į juos padės atsakyti bibliotekų darbuotojai. „Dusetiškių“ komandos atstovės mokymus vedė ne tik savoje, bet ir Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, jos kaimiškuose filialuose, įtraukdamos apie 170 įvairaus amžiaus bei išsilavinimo žmonių. Tokie mokymai ypač reikalingi, žinant, kad šalyje palaipsniui bus atsisakoma įprastų elektros knygelių, pereinant prie atsiskaitymo už suvartotą elektros energiją naudojantis internetu arba elektronine sąskaita.

Trečias konkurso etapas buvo smagiausias ir kūrybiškiausias – bibliotekų komandos kvietė į proto mūšius, kurių metu mokymus baigę dalyviai užtvirtino gautas žinias, sužinojo daugybę įdomių faktų. Klausimų buvo ir sudėtingų, ir lengvų, tačiau tie lengvi pasirodė esantys ne tokie jau ir paprasti, pavyzdžiui: „Kuris buitinis prietaisas suvartoja daugiausia energijos?“ arba „Kaip sutaupyti elektros energijos lyginant drabužius?“

Lapkričio 2 d. į Dusetų Kazimiero Būgos biblioteką atvykusios LESTO atstovės Jurgita Janulytė, Ieva Žimkienė bei Giedrė Žeimienė padėkojo jos darbuotojoms už aktyvų ir kūrybišką dalyvavimą konkurse, įteikė „Dusetiškių“ komandos kapitonei Elenai Gaižiuvienei padėkos raštą ir dovanų kuponą savaitgaliui poilsio centre Dubingiuose visoms komandos narėms.

 

Vilija Visockienė

Nuotr. autorės