Vaikų Velykėlės Dusetose

Pirmasis sekmadienis po Velykų vadinamas Atvelykiu. Šią dieną šeimininkės vėl dažydavo kiaušinius (neretai visus, kuriuos vištos per tą savaitę sudėjo), tačiau kiaušinius daužydavo per Atvelykį tik vaikai. Dar kitaip Atvelykis vadinamas vaikų Velykomis (Velykėlėmis), todėl šia proga visoje Lietuvoje rengiamos šventės pirmiausiai vaikams, o kartu ir visai šeimai, kurios dalyvius apjungia bendrumo ir gerumo dvasia. Tad balandžio 28 d. ir Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje buvo laukiami visi vaikučiai ir jų tėveliai.

Renginį pradėjo svečiai – Zarasų kultūros centro vaikų ir jaunimo mėgėjų teatro „Lagaminas“ spektaklis (vadovė S. Vanagaitė). Jaunimas parodė mini spektakliuką, kurio pagrindiniai veikėjai, kaip ir pridera Velykėlėms – balti kiškiai. Jie diskutavo apie įvairias gyvenimiškas problemas – susvetimėjimą, patyčias, o jas išspręsti padėjo netikėtai kiškių tarpe pasirodęs Jėzaus personažas. Spektaklis, nepaisant sudėtingų temų, buvo suprantamas ir mažiems žiūrovams, nestigo jame šokių ir dainų, o aktoriams buvo atsidėkota gausiais plojimais.

Antra renginio dalis buvo neįprasta ir labai įdomi – vaikai su tėveliais margino kiaušinius ebru technika. Šio meno paslapčių juos mokė uteniškė Juventa Jackūnienė. Ji nuosekliai ir aiškiai rodė, kaip reikia paruošti dažus, kaip marginti juose kiaušinius, kaip likusiais dažais, kad jų nereiktų išpilti, numarginti popieriaus lapą, kuris papuoš mažųjų dailininkų kambarius. Ne mažiau nei vaikai, šia egzotine, bet dabar vis labiau populiarėjančia meno terapija susidomėjo ir tėveliai. Popietė praėjo labai linksmai, po jos visi išskubėjo namo daužyti margučių.

Renginio organizatorius – Kultūros centras Dusetų dailės galerija.

Vilija Visockienė