ŽMOGUS,SURADĘS IDĖJŲ ĮGYVENDINIMO GALIMYBES

1Šiame straipsnyje rašysiu apie dusetiškį Vytautą Čypą, kuris buvo iškilmingai pristatytas koncerte, skirtame Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ( ES ) dešimtmečiui pažymėti. Šį koncertą transliavo ir LRT televizija – taigi visa Lietuva, šalia kitų Lietuvos šviesuolių matė ir mūsų Vytautą, daug nusipelniusį savam kraštui.

Gegužės 1 – ąją sukako dešimt metų, kai Lietuva – Europos Sąjungos narė. Sukakties išvakarėse, balandžio 30 – tąją Vilniaus Katedros aikštėje šiai  datai  paminėti įvyko iškilmingas koncertas.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino mūsų šalies  žmones prieš dešimtmetį padariusius sėkmingaiusią pasirinkimą – stojimą į ES. Prezidentė pabrėžė, jog narystė ES Lietuvos žmonėms užtikrino galimybę laisvai rinktis savo ateitį, patiems kurti saugesnę valstybę ir siekti gerovės. Prezidentė paragino ir toliau kurti modernią europietišką valstybę, nes nuo kiekvieno iš mūsų sėkmės priklauso ir Lietuvos ir visos Europos Sąjungos sėkmė.

Koncerte grojo Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ( dir. Gintaras Rinkevičius), dainavo Kauno valstybinis choras, koncertavo įžymūs atlikėjai. Šventinio koncerto vedėja – Edita Mildažytė.

Kad pastarasis dešimtmetis Lietuvai buvo reikšmingas darbais ir pasiekimais, koncerto pertraukėlėse trumpuose reportažuose buvo paminėti mūsų Lietuvos žmonių įspūdingiausi pasiekimai. Visa Lietuva regėjo populiarų  dizainerį Juozą Statkevičių, garsų chirurgą  profesorių Kęstutį Strupą, pasaulio verslo apdovanojimų laureatą Ilją Laurusą, teatro režisierių Oskarą Koršunovą, rašytoją Kristiną Sabaliauskaitę ir kitus, viso dešimt žmonių, pasižymėjusių per šį dešimtmetį įspūdingais pasiekimais.   Tarp dešimties reportažuose paminėtų asmenų – ir dusetiškis Vytautas Čypas.

Reportažo komentatorius Vytautą Čypą pristatė kaip „Dusetų šviesuolį – su polėkiu“. Buvo išvardinta tik nedidelė dalis darbų, kurių iniciatorius ir vadovas buvo Vytautas. Filmuotame reportaže matėme gražiai sutvarkytas Sartų ežero pakrantes, skulptūrų parką, lauko treniruoklius, istorinių ąžuoliukų sodinimo momentus.Buvo pasakojama apie Kraštiečių šventėje Dusetose išpopuluarintą „Žmonų nešimo šempionatą“,apie Vytauto dalyvavimą organizuojant sporto varžybas, laikraščio“Dusetos“ leidimą, talkininkavimą policijai. Įdomu pažymėti, kad Vytautas savo idėjas įgyvendina profesionaliai. Visi jo ruošti projektai sėkmingai gauna finansavimą, o ataskaitos pristatomos į mokėjimo agentūras be pastabų. Komentatoriui pasidomėjus, kame jo sėkmės priežastys Vytautas Čypas nedvejodames pasakė: „Europos Sąjungoje pinigų yra pakankamai, tik reikia mokėti išmintingai, kūrybiškai ir sąžiningai  juos paimti“

Vytautas Čypas – jau garbaus amžiaus senjoras – nesenai dusetų bendruomenė paminėjo jo 75 metų sukaktį. Ir sveikata su kiekvienais metais neina geryn. Tačiau ir dabar jo galvoje gimsta vis naujos idėjos: netoli autobusų stoties statyti motelį keliaujantiems turistams, įrengti „Žvejų rojų“ Sartų ežero pakrantėje, sutvarkyti tualetų problemą paežerės pliažuose ir daug kitų mažesnių ar didesnių darbų, kuriuos reikalinga įgyvendinti Dusetose.

Pakalbinau grįžusį iš Vilniaus Vytautą Čypą ir paklausinėjau apie šventės įspūdžius. Pirmiausiai jis parodė kvietimą į iškilmingą koncertą  „Esame 10 metų“,  kuriame pateikta ir ši informacija: Šventinį renginį dovanoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija. Po koncerto maloniai kviečiame taurės vyno viešbučio  „Amberton“ salėje….

Vytautas papasakojo, kad buvo gražiai sutiktas trijų palydovų, kurie buvo pasirengę garbingam svečiui suteikti visas reikalingas paslaugas.  Visiems iškilmių nominantams buvo parengtos specialios kėdės netoli estrados. Patogia  kelione pasirūpino Dusetų seniūnas Saulius Kėblys.

Dusetų bendruomenė sveikina Vytautą Čypą taip iškiliai įprasminusiam savo idėjas, darbą, rūpestį, taip gražiai pagerbtą iškilmingoje šventėje. Linkime geros sveikatos ir naujų projektų, kurie turtins ne tik Dusetų kraštą, bet ir Lietuvą.

 

 Marija   Varenbergienė

3 2