Almantui Raščiauskui – „Aukso žvaigždė“

A. Raščiauskas viduryjeLietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“ už ilgametį ir nuoširdų darbą, sporto vertybių ir tradicijų puoselėjimą Lietuvos kaime geranoriškumo ir sutarimo dvasia ilgametį narį Almantą Raščiauską apdovanojo Aukso žvaigžde. Kilęs iš Padustėlio, Almantas visiems dusetiškiams puikiai pažįstamas kaip kultūrinių ir sportinių renginių dalyvis, aktyvus visuomenininkas. Nuo vaikystės pamėgęs sportą, Almantas jį propagavo visą savo gyvenimą. Nuvykęs gyventi į Uteną, žaidė „Statybos“ komandoje. Vėliau jėgas išbandė įvairiuose čempionatuose – rankų lenkimo, vėžių valgymo, ne vienerius metus džiugino dusetiškius savo ryžtu ir ištverme žmonų nešimo čempionatuose. Kaip prisimena pats sporto aistruolis, pirmasis dalyvavimas šiame čempionate buvo pats sunkiausias, vėliau jis tam atsakingai ruošdavosi. Baigęs „karjerą“ šioje sporto šakoje, vyriškis buvo apdovanotas sidabriniu sportbačiu. Akmens stumdymas, rąstų mėtymas, statinių ridenimas – visur Almanto pilna, visur jam sekasi. Dalyvauja ir Antalieptėje rengiamuose šaltvyšnių valgymo čempionatuose. Kas teikia energijos šiam azartiškam žmogui? Almantas neslepia, kad jo charakteris verčia nenustygti vienoje vietoje. Dalyvaudamas Lietuvai pagražinti draugijos veikloje, jis apvažiavo visą Lietuvą, jo sodinti medeliai žaliuoja Kaune, Alantoje, Svėdasuose, Stelmužėje, o dabar ir Dusetų ąžuolyne. Visur Almantą lydi jo gyvenimo draugė Eleonora, kilusi nuo Sadūnų. Kai abiejų pomėgiai sutampa, tada ir nuveikti galima žymiai daugiau, ir gyventi linksmiau. Almantas – gyva vaikščiojanti enciklopedija, galėtų valandų valandas kalbėti vos ne visomis temomis. Dalyvaudamas protų mūšiuose, jis taip pat yra pelnęs apdovanojimų. Kolekcionavimas – dar viena svarbi aistra vyriškio gyvenime. Jo sodo namelį puošia gausiausia šalyje Joninių vainikų kolekcija. Joje – per 200 šiame ir praėjusiame amžiais nupintų, surinktų ir sudžiovintų vainikų. Uteniškis taip pat yra ir didžiausios kaldintų ir štampuotų pasagų kolekcijos savininkas. Joje – per 100 eksponatų. Almantas turi ir ilgiausią Lietuvoje iš medžio išdrožtą pypkę, jos ilgis – 97 centimetrai. Kolekcijoje garbingą vietą užima miniatiūrinis aulinis batas, kurį 1931 m. pasiuvo Kauno rajone gyvenęs A.Raščiausko senelio brolis, žinomas ikikarinės Lietuvos batsiuvys Jurgis Raščiauskas. Visi šie eksponatai yra užregistruoti Lietuvos rekordų knygoje.

Almantas ir Eleonora niekuomet nevyksta į šventes, renginius, varžybas tuščiomis, bet, kiek leidžia galimybės, vis su dovanomis, lauktuvėmis, prizais, dovanojamais iš visos širdies.

Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka sveikina kraštietį A. Raščiauską su garbingu apdovanojimu ir linki, kad dar daug metų jam nepritrūktų sveikatos, optimizmo ir jėgų aktyviai visuomeninei, sportinei bei kultūrinei veiklai.

Vilija Mikelionytė

Nuotr. iš asmeninio A. Raščiausko albumo