Dusetų Kazimiero Būgos bibliotekoje šurmuliavo „Gaspadinių turgelis“

DSC09295-Lapkričio 25 d. Dusetų Kazimiero Būgos bibliotekoje tvyrančią įprastą rimtį sutrikdė klegesys ir juokas – popietė „Gaspadinių turgelis“ prasidėjo šmaikščia intermedija apie kaimo bobeles, nuėjusias pasitikrinti sveikatėlės pas miesto daktarę ir iš to kilusius komiškus nesusipratimus.
Sigitos Gudonienės vadovaujamas Kultūros centro Dusetų dailės galerijos folkloro kolektyvas parengė šaunią programą – skambėjo liaudies dainos, jas keitė smagios mįslės, o galiausiai susirinkusios gaspadinės ir žiūrovai buvo įsukti į šokių ratelį.
Pasilinksminus, padainavus ir pašokus, visų dėmesys nukrypo į gausiai rinktiniais patiekalais nukrautus stalus. Vienas jų buvo paruoštas bibliotekos darbuotojų, kitas – klubo „Atgaiva“ literačių. Sudaryta degustavimo komisija su malonumu atliko jai patikėtą atsakingą užduotį – grožėjosi ir ragavo išmoningai paruoštus valgius. Viską įvertinę ir pasitarę tarpusavyje, degustatoriai paskelbė, kurie patiekalai juos labiausiai sugundė: pirmoji vieta atiteko ožkienos mėsyčiui rinkiniui, puoštam spalvotom bulvių rožytėm, dvi antrąsias vietas pasidalino pyragas – duona su razinomis ir vaisinis žele tortas, trys trečiosios vietos paskirtos sūdytiems baravykams, šventinei mišrainei su vaisiais bei tradicinėms pupoms, ketvirtoje vietoje liko avižų kisielius, penktoje – džiovinti moliūgų saldainiukai. Paguodos prizas skirtas varškės sūriui su kmynais. Visos šiuos gardumynus pagaminusios šeimininkės apdovanotos knygomis.

Bibliotekoje veikianti Eriko Čypo medžio drožinių, jo žmonos Daivos ir dukters Emilijos papuošalų bei piešinių parodėlė taip pat neliko nepastebėta, ją popietės dalyviai smalsiai apžiūrinėjo, o kas norėjo, galėjo įsigyti dailias riešines, kruopščiai iš karoliukų nunertas kaklo kolje ar apyrankes.

Bibliotekos vedėja Elena Gaižiuvienė nuoširdžiai dėkojo folkloro kolektyvui už bendradarbiavimą, o gaspadinės negailėjo šiltų žodžių renginio organizatoriams už puikiai praleistą laiką, suteikusį tiek smagių emocijų, o taip pat galimybę pasidalinti skanių valgių receptais bei pabendrauti.

Vilija Mikelionytė

Nuotr. autorės

DSC09320- DSC09295- DSC09355