Įžiebta Kalėdų eglė Dusetose

Gruodžio 6 d. Dusetose Nepriklausomybės aikštėje įžiebta Kalėdinė eglė. Dusetų mažus ir didelius gyventojus sveikino svečiai – Zarasų meras Nikolajus Gusevas, Zarasų tarybos narys Domijanas Popovas, taip pat Dusetų seniūnas Saulius Kėblys, Švč. Trejybės bažnyčios klebonas kan. Stanislovas Krumpliauskas. Visi jie linkėjo šviesių Šv. Kalėdų ne tik namuose, bet ir širdyje, geresnių, optimistiškesnių ateinančių metų, sveikatos kiekvienam, džiaugsmo, susiklausymo bei bendrystės jausmo. Meras pasveikino visus su ypatinga dovana, kurią gavo Dusetos – jos tapo 2019 metų mažąja Lietuvos kultūros sostine. Taip pat pasidžiaugė labai gražia, natūralia Dusetų egle. Ją dovanojo Daiva ir Dalius Stankūnai, į aikštę nemokamai atvežė UAB „Tristata“ vadovas Vaidas Barzda. Jiems seniūnas S. Kėblys įteikė po padėkos raštą.

Renginys, kurį vedė Augustas Kuzma ir Agnė Andriuškevičiūtė, neprailgo – jo metu klausėmės nuotaikingo kalėdinio Dusetų K. Būgos gimnazijos moksleivių koncerto. Vaikus paruošė mokytoja Eglė Kuzmienė. Dainavo Austėja Dmitrijeva, Uršulė Krikščionaitytė, Goda Kazlaitė, Gabija Malažinskaitė. Šeštokų ansamblyje – Aivita Malažinskaitė, Akvilė Liesytė, Donatas Lingė, Markas Jarmalavičius, Mantė Razmanavičiūtė ir Deimilė Pivoriūnaitė. Šokių kolektyvas „Vijūnėlis“, kurį paruošė šokių mokytojas Andrius Meškauskas, susikūręs neseniai, bet vaikučiai jau laisvai jaučiasi scenoje.

Šventėje vyko akcija „Maltiečių sriuba“, kurio metu žmonės paaukojo 124 eurus. Gardų troškinį ir sriubą išvirė ir dalijo Vitalė Stalauskienė, Birutė Girčienė, Žydrė Miškinienė, Danutė Topalskienė, Regina Macijauskienė. Su dovanomis socialinės darbuotojos tą dieną aplankė devynis senelius atokiuose seniūnijos kaimuose. Be abejo, žmogų sušildo karštos sriubos lėkštė, bet dar labiau sušildo dėmesys ir paguodos žodis.

Šventės kulminacija tapo gražuolės eglės įžiebimas ir UAB „Armota“ vadovo Giedriaus Lazdausko Dusetoms dovanoti įspūdingi fejerverkai.

Už gražią šventę ačiū organizatoriams: Dusetų seniūnijai, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijai, Švč. Trejybės parapijai, Maltos ordinui, Kultūros centras Dusetų dailės galerijai.

 

Vilija Visockienė