Laikraštis

Dusetų laikraštis

Kaip dovana miesteliui – 2019 metais Dusetos tapo Mažąja Lietuvos kultūros sostine. Tai tapo unikali galimybė savo veikloms suteikti naują kokybę, įtraukti įvairias bendruomenės grupes į veiklas, pristatančias kraštą svečiams bei gyventojams, todėl elektroninis laikraštis bus pasiekiamas dar platesniam gyventojų ir kraštiečių ratui.

Svarbiausias dusetiškių padėjėjas sprendžiant visas problemas yra 2007 m. pradėtas leisti laikraštis „Dusetos’’. Iš pradžių buvo leidžiamas tik Dusetų seniūnijoje, bet dabar jau apima Antazavės ir Antalieptės seniūnijas. Jis tapo bendru kaimo informacinės veiklos vedliu. Laikraštis leidžiamas du kartus per mėnesį, jis yra prenumeruojamas, šiuo metu turim virš 350 prenumeratorių. Laikraštis žinomas rajone – tai turbūt vienintelis bendruomenių leidinys respublikoje, kuris leidžiamas pastoviai. Laikraštyje nagrinėjamos įvairiausios kaimo problemos, kaimo išlikimo vizijos ir misijos. Supažindiname su žymiais kaimo žmonėmis, kultūrinių gyvenimu, visuomeninė veikla.

Laikraščio puslapiuose leidžiama pasisakyti visiems norintiems, pareikšti savo nuomonę. Bendruomenėje vykstančių projektų veiklose dalyvauja Dusetų krašto gyventojai: moksleiviai, dirbantieji žmonės, senjorai, neįgaliųjų draugijos nariai ir rizikos šeimos.

Bendruomenė ir toliau garsins savo miestelio vardą, kurs ir puoselės jo istorinį, kultūrinį, socialinį ir tautinį savitumą. Sutelks bendruomenę bendrai veiklai, sudarys sąlygas gyventojų skaitmeninei saviraiškai ir kūrybingumui reikštis, gaivins bendruomeniškumo tradicijas.

Turime skulptūrų parką, kuriame jau lankėsi ir Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus ir pasodino ąžuoliuką, todėl svarbu, šią žinią kuo plačiau paskleisti. Gruodžio 10 dieną Dusetų bendruomenę aplankė ir naujasis Prezidentas Gitanas Nausėda, tikrai turime kuo pasidžiaugti.

Laikraščio “Dusetos” archyvas: