Kūryboje – sielos atgaiva

Merginos, moterys visada nori puoštis, o pasigaminti papuošalus savo rankomis – dvigubas malonumas. Juk tai ir kūryba, ir nauda. Tokie papuošalai padės išsiskirti iš minios arba bus originali dovana draugei. Gegužės 17 d. į Dusetų K. Būgos biblioteką atėjo Dusetų K. Būgos I g. klasės gimnazistės Ema, Gustė, Mantė, Urtė, Aistė su savo technologijų mokytoja Svetlana Raugiene.

Kaip pasigaminti papuošalus iš karoliukų merginas mokė Zarasų viešosios bibliotekos dokumentų komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėja Danutė Kiltinavičienė. Per dvi užsiėmimų valandas ji pademonstravo ir papasakojo daug paslapčių – kokie karoliukai, vielutės, užsegimai naudojami šioje rankdarbių srityje, kaip derinti įvairius akmenukus, jų spalvas, kokie yra vėrimo būdai. Merginos noriai ėmėsi darbo ir nors iš pradžių kai kurioms buvo sunkiau verti karoliukus ant plonyčių vielų, galiausiai visos pamokos pabaigoje galėjo džiaugtis savo darbo rezultatais – skoningais auskarais, apyrankėmis ar pakabuku.

Sielos atgaivą kūryboje randanti Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos narė, dusetiškė Rita Jakšienė Dusetų bibliotekoje surengė autorinių žaislų parodą. Vaikų ir suaugusių akis džiugina ant stalų, palangių sugulę įvairiausi gyvūnai ir paukščiai. Visi jie iš įvairių medžiagų skiaučių pasiūti labai kruopščiai, su šiluma ir meile. Tokie vienetiniai žaislai lavina ir turtina vaikų vaizduotę. Kadangi šiems rankdarbiams sunaudojamos atlikusios medžiagų atraižos, rankomis siūti žaislai yra ne tik išskirtiniai, bet ir tausojantys aplinką, kas ypatingai svarbu mūsų besaikės gamybos ir vartojimo laikmečiu.

Vilija Visockienė