„Maisto banko” idėja gimė Jungtinėse Amerikos Valstijose, 1967 metais ir greitai paplito įvairiose pasaulio šalyse. Europoje maisto bankai pradėjo kurtis nuo 1984 metų. „Maisto bankas” 2009 metais tapo Europos maisto bankų federacijos FEBA nariu.
Maisto bankas” Lietuvoje veiklą pradėjo 2001 metais, kuomet labdaros ir paramos fondas „Lietuvos ir JAV iniciatyvos” padedamas „Kraft Foods Lietuva” pradėjo vykdyti „Maisto banko” labdaros programą. Kasmet daugelyje Lietuvos miestų organizavo “Maisto banko” akcijas, kurių metu šimtai ne pelno organizacijų ir tūkstančiai savanorių padėjo rinkti žmonių skurstantiesiems aukojamą maistą. 2007 metais „Maisto bankas“ tapo savarankišku labdaros ir paramos fondu, kurio tikslas – padėti pamaitinti skurstančius Lietuvos gyventojus, mažinti maisto švaistymą, skatinti visuomenės solidarumą ir pilietiškumą.
Pradėjęs rinkti ir dalinti paramą maistu Vilniuje ir Panevėžyje, 2009 metais „Maisto bankas” pradėjo veikti Klaipėdoje, o nuo 2010 m. pradžios ir Kaune. „Maisto banko” draugo „City Service” bei „Maisto banko” plėtros partnerio „Swedbank” dėka parama maistu šiandien dalijama penkiasdešimtyje Lietuvos miestų ir rajonų.
Ir mes, Dusetų jaunimas, prisidejome prie šios gražios akcijos. Kartu su mumis savanoriavo Maltiečių ir Samariečių draugijos. Labai smagu, kad prie akcijos kiekvienais metais prisideda vis daugiau žmonių ir aukų surenkama vis daugiau. „Maisto banko“ akcijoje dalyvavome pirmą kartą ir buvo tikrai gera matyti kaip dosniai žmonės aukojo nepasiturintiems. Keisčiausia buvo tai, jog labiausiai prie akcijos prisidėjo mažiausiai pasiturintys, ir seni žmonės. Jie su mielu noru pasiryžo padėti, ir su šypsena aukojo maistą. Viena moteris užsiminė gyvenanti kitoje kelio pusėje, ir kiekvieną kartą, akcijos metu, užsukdama į parduotuvę, vis kažką paaukodavo. Buvo tikrai nemažai ir tokių, kurie atgrasiai žiūrėjo į akciją, ignuoruodami ją. Labai skaudu buvo matyti kai eina pasiturintis žmogus ir į visa tai pasižiūri labai keistai, lyg tai būtų nerimta ir nesvarbu. Juk visi galime prisidėti nors truputį, nupirkdami kruopų maišelį ar miltų. Ta maža smulkmena, kuri kainuoja kelis litus, kitam žmogui gali reikšti daug daugiau. Juk taip gera padėti kitam, ypač tokiu paprastu ir nesunkiu būdu, kuris tikrai veiksmingas.