Papildomos „Socialinio taksi“ paslaugos jau pasiekiamos Zarasų ir Visagino gyventojams

Pagrindinė nuotraukaBesiplečiantis projektas „Socialinis taksi” pagaliau pasiekė ir Zarasų bei Visagino kraštą ir Latvijoje esantį Daugpilio miestą – nuo 2014 metų gruodžio mėnesio gatvėse jau galite pamatyti į užsakymus riedančią specialiai žmonėms su judėjimo negalia pritaikytą mašiną ir jos asmeninį asistentą, kuris talkina žmonėms jų kelionių metu.

Zarasuose ir Visagine žmonių su judėjimo negalia mobilumą užtikrinantis „Socialinis taksi” yra Europos regioninės plėtros fondo iš dalies finansuojamos Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos paremta iniciatyva, kurią įgyvendina „Nacionalinis socialinės integracijos institutas”. „Socialinis taksi” – unikali ir pirmoji Baltijos šalyse tokia teikiama paslauga, kuri padeda užtikrinti judėjimo negalią turinčių žmonių kelionių organizavimą į ekonominio ir socialinio užimtumo vietas (darbą, įvairias organizacijas, ligoninę, ugdymo įstaigas, kiną, parduotuvę, susitikimus ir kt.). Jau dabar yra matoma, kad nauja paslauga, išsiplėtusi į Zarasų ir Visagino kraštą bei Daugpilį, gerokai padidino žmonių su negalia mobilumą. Specialiai judėjimo negalią turintiems žmonėms pritaikytas automobilis su rampa ir įrengtu žemintu dugnu, kelionės metu žmonėms padeda jaustis saugiai bei patogiai.

„Socialinio taksi” įgyvendintojai džiaugiasi, jog Zarasuose, Visagine ir Daugpilyje paslaugos vien keleivių pervežimu neapsiribos: „Pagal Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos LLV-392 projektą, investavome ne tik į transporto priemonę ir jos pritaikymą; čia žmonės su judėjimo negalia gales džiaugtis ir papildomomis paslaugomis.” – teigia programos vadovas Jonas Mulevičius. „Nuomosime specialų, prie neįgaliojo vežimėlio pritvirtinamą elektrinį varytuvą, taip pat – elektrinį motorolerį, kurie užtikrins nevaržomą judėjimo laisvę bei galimybę savarankiškai ir smagiai keliauti po miestų lankytinas vietas, rekreacijos bei turizmo objektus. Įsigytas laiptų kopiklis pagelbės žmonėms įveikti nemalonius barjerus ar nepatogius laiptinės laiptus – taip bet kuriam žmogui su judėjimo negalia bus sudarytos sąlygos naudotis „Socialiniu taksi”, planuotis savo keliones ir judėti laisviau.” – priduria J. Mulevičius.

Dar vienas išskirtinumas – Zarasuose ir Visagine „Socialinio taksi” vairuotojui-asmeniniui asistentui talkins bei jį kartais pavaduos Europos tarnybos savanoriai iš Europos, kurie su dideliu entuziazmu prisijungė į šios iniciatyvos veiklas. Šie savanoriai padės žmonėms ir taps jų palydovais visos kelionės metu. Atėjus šiltiems orams, raginame žmones su judėjimo negalia aktyviai planuotis ir rezervuotis savo išvykas bei keliones kartu su „Socialiniu taksi”.

Socialinį taksi išsikviesti galima: puslapyje www.socialinistaksi.lt arba telefonu: 869922744

Projektą remia: Europos regioninės plėtros fondas, iš dalies finansuodamas Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą LLV-392: “Socialinis taksi, skatinantis mobilumo veiklas, bendradarbiaujant tarp valstybių sienų Daugpilyje, Zarasuose ir Visagine”.

Pagrindinė nuotrauka LOGOTIPAS