RESPUBLIKINIO KAIMO BENDRUOMENIŲ SĄSKRYDŽIO ĮSPŪDŽIAI

IMG_9036Birželio 13 d. Užulėnyje, Ukmergės rajone A. Smetonos istorinės mokyklos kieme vyko 13-asis respublikinis kaimo bendruomenių sąskrydis. Jame Zarasų rajonui atstovavo Dusetų seniūnijos ir parapijos santalkos bendruomenės keli atstovai, bendruomenės valdybos nariai: Vytautas Čypas, Vilma Jarmalavičienė, kultūros centro atstovės Margarita Simokaitytė ir Eglė Kuzmienė, bei Dusetų komunalinio ūkio direktorius Vytas Repečka.

Į sąskrydžio atidarymą atvyko ir visus dalyvius pasveikino Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius, mero pavaduotoja Gitana Rašimienė. Jie įteikė mero padėką Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkei Guodai Burokienei už pagalbą kaimo bendruomenėms. Sąskrydžio dalyvius pasveikino LR Seimo narys, kaimo reikalų komiteto narys Jonas Kondrotas, palinkėdamas bendruomenėms išlikti dar energingesnėms, rodyti dar didesnę iniciatyvą kaimų puoselėjimui, išsaugojimui. Taip pat sveikinimo žodžius ir linkėjimus išsakė LR Seimo narys Algis Strelčiūnas, Ukmergės meras Rolandas Janickas, bei pati Lietuvos bendruomenių sąjungos pirmininkė Goda Burokienė.

Sąskrydžio metu netrūko gerų įspūdžių ir reginių: kiekviena rajono bendruomenių sąjunga buvo parengusi ir pristatė viziją „Kaime, kuriame norime gyventi“. Mūsų vizijoje buvo pristatyti du koliažai, „Žuvų rojus“ –nuotraukos iš sugautų žuvų Sartų ežere, bei aplinkiniuose vandens telkiniuose, bei koliažas apie Sartų ežero pakrantę. Pristatėme savo programą apie romantiškas vietas Dusetose, užplūstančius jausmus ir nuostabią dainą, kurią atliko Margarita su Egle. Buvome palydėti gausių plojimų ir šūksnių. Ypač visus sužavėjo mūsų nuostabių dainininkių balsai . Sąskrydžio vedėjas Vidmantas Krištaponis ,tiesiog šelmiškai „alpo“ . Ačiū joms už dalyvavimą.

Dar visi pristatė ir vaišino savo regiono būdingais patiekalais– mes dusetiškiai atnešėme didžiulį rūkytą eršketą( užaugintas ir išrūkytas UAB „Vasaknų“ ūkyje), kuris visą dieną viliojo visus dalyvius ir masino ragauti ir vaišinome dovanotu Ramūno Čižo alumi, bei gira.

Sąskrydžio dalyvius taip pat sveikino ir dusetiškių kiemelį lankė Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Ministrei Vytautas Čypas pristatė savo komandą, ministrė savo ruožtu domėjosi dusetiškių gyvenimu, žavėjosi nuostabia reklama mūsų krašto. Buvo įteiktas kvietimas atvykti į tradicinę dusetiškių šventę „Kraštiečių suėjimas“.

Sąskrydyje varduvių proga buvo pagerbti ir klevo lapų kepurėmis apdovanoti Antanai ir Antaninos. Linksmose sporto varžybose teko mėtyti lėkšteles, pasagą ir aulinį batą. Šiose varžybose sekėsi tik sudalyvauti…… Dar vienas sąskrydžio akcentas – buvo kuriama ilgiausia Lietuvos bendruomenių juosta, todėl kiekvienas dalyvis atsivežė po tautinę juostą ir susikibę rankomis trimis ratais apjuosę sąskrydžio kiemelį laukė, kol sieksniu buvo matuojamas juostos ilgis ( 540 metrų ). Pavakariais prasidėjo linksmas subatvakaris, kurio metu sukosi poros ir skambėjo linksma muzika.

Mes grįžome namo į Dusetas , į „Kaimą – kuriame norime gyventi“.

Vytautas Čypas

IMG_0589 IMG_0418 IMG_0378