Šiandien skiepysime žinias!

Į Dusetų Kazimiero Būgos biblioteką jos vedėjos Elenos Gaižiuvienės kvietimu atvažiavo Utenos „Pegaso“ knygyno darbuotojos Asta Rožytė-Padvariškienė ir Rima Rožienė.

Kol suaugę rinkosi, ką įsigyti iš atvežtų knygų, vaikai buvo pakviesti sudalyvauti edukacinėse pamokose. Pirmoji pamoka buvo skirta pasakoms. Mažiausiems pradinukams teko spėti pasakas ir veikėjus. Atlikus visas užduotis, piktos raganos užleisti kerai išsisklaidė ir fėja Asta atgavo prarastą atmintį bei gebėjimą burti.

„Dažniausiai būna dirbama su viena klase, o čia į pirmą pamokėlę „Pasakų šalis“ susirinko trys pradinukų klasės. Vaikai buvo labai žingeidūs, smalsūs, emocijos liejosi per kraštus!“, – džiaugėsi vaikų entuziazmu knygyno darbuotoja A. Padvariškienė.

„Šiandien skiepysime žinias!“,- šiuo linksmu šūkiu ji, virtusi iš fėjos į daktarę, pradėjo antrą pamokėlę „Žmogaus kūnas“ trečiokams ir ketvirtokams. Pamoka buvo skirta žmogaus kūno anatomijai. Vaikai, susiskirstę į komandas, sprendė kryžiažodžius, skaičiavo muliažinio žmogaus skeleto kaulus, galėjo su stetoskopu paklausyti vienas kito širdžių plakimo. „Daktarytė“ Asta buvo maloniai nustebinta K. Būgos gimnazijos mažųjų mokinukų žiniomis ne tik pasakų, bet ir biologijos srityje.

Pasibaigus renginiui, „Pegasiuko pamokėlėse“ dalyvavusioms klasėms buvo įteikti diplomai už smalsumą, gerą nuotaiką ir pomėgį skaityti.

Nemokamos edukacinės pamokos mažiausiems skaitytojams – ikimokyklinukams ir pradinukams pradėtos rengti prieš penkerius metus visoje Lietuvoje. Jos skatina vaikus ateiti į knygynus, domėtis knygutėmis, pabūti kartu, padalyvauti, pabendrauti. Užsiėmimai dažniausiai rengiami pačiuose knygynuose, tačiau kartais jų darbuotojos aplanko ir darželius, mokyklas. Į tokią tolesnę vietovę knygyno „mokytojos“ išsiruošė pirmą, bet tikrai ne paskutinį kartą. Pamokėlės vyksta įvairiomis temomis, be jau minėtų – nagrinėjamos Visatos, žmogaus pojūčių ir kitokios paslaptys. Kartais rodomi ir pažintiniai filmukai.

„Pegaso“ knygynų tinklo vizija – kad Lietuva taptų labiausiai skaitančių žmonių šalimi Europoje. Auginamės skaitytoją!“, – kalbėjo A. Padvariškienė. Jai pritarė ir bibliotekos vedėja E. Gaižiuvienė, padėkojusi viešnioms už apsilankymą: „Edukacinės pamokėlės vaikams ypač reikalingos!“

Tikėtina, kad per penkerius metus šios „Pegasiuko pamokėlės“ jau tikrai išugdė nemažą pulką žingeidžių knygų skaitytojų.

 

Vilija Visockienė

Nuotr. autorės