Ruošiamės Jaunimo dienoms

Kovo 28 dieną Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje lankėsi Panevėžio vyskupijos jaunimo centro atstovai Monika Žideliūnaitė ir Ugnius Mikaliūnas, su savimi atsivežę Jaunimo dienų kryžių. Pirmieji su svečiais susitiko pradinių kalsių mokiniai. Vaikai noriai bendravo, atsakinėjo į klausimus, o teisingai atsakę, galėjo gauti dovanėlių. Taip pat jie dalyvavo protų mūšyje, dainavo bei šoko. Mažiesiems šis susitikimas, anot jų, labai patiko, nes sužinojo daug naujų dalykų.

Kitą pamoką su Panevėžio vyskupijos jaunimo centro atstovais susitiko devintokai, dešimtokai bei keli vienuoliktokai. Susitikimo su vyresniais mokiniais tikslas – pakviesti visus dalyvauti Jaunimo dienose, kurios vyks birželio 23-25 dienomis Vilniuje.

Susitikimas prasidėjo visiems gerai žinomu žaidimu „Tiesa – drąsa“. Mokiniams reikėjo pasirinkti, ar nori atsakyti į Monikos klausimą, ar atlikti Ugniaus sugalvotą užduotį. Dauguma pasirinko Tiesą ir atsakinėjo į klausimus, į kuriuos atsakymą galėjo žinot tik paklaustasis: batų dydis, mylimosios ar mylimojo vardas, mėgstamiausias patiekalas ir pan. Tik viena mergina pasiryžo pasirinkti Drąsą. Jai teko padainuoti ir pagroti pieš visus susirinkusius. Netrukus paaiškėjo, kodėl susitikimą svečiai  pradėjo būtent šiuo žaidimu. Jei mergina nebūtų buvusi drąsi, ji nebūtų atlikusi užduoties, nebūtų išsisukus iš padėties, todėl visi turėtume būtų drąsūs ir nepasiduoti baimėms. Šis žaidimas čia ypatingai tiko, nes šių metų Jaunimo dienų šūkis bei pavadinimas „Tiesa padarys Jus laisvus“.

Labai gera buvo kalusytis Ugniaus atliekamų dainų bei smalsu sužinoti jo sėkmės istoriją Jaunimo dienų metu. Taip pat dalinomės baimėmis bei tikslais ir išgirdome daugiau informacijos apie Jaunimo dienas. Baigiantis susitikimui įsiamžinome, naudodamiesi asmenukių lazdą (speciali užduotis mokytojoms) ir atsisveikinome.

Kovo 30 dieną iš mūsų gimnazijos Jaunimo dienų kryžius buvo nešamas į Dusetų  Švč. Trejybės bažnyčią. Klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas apsilankė gimnazijoje ir kartu su būriu mokinių, skambant  mergaičių ansamblio atliekamoms giesmėms, patraukė į bažnyčią. Kitą dieną iš Dusetų kryžius iškeliavo į Zarasų Švč. M. Marijos ėmimo į dangų bažnyčią.

Vienuoliktokė Emilija Čypaitė taip pat visus labai kviečia sudalyvauti Jaunimo dienose bei dalijasi savo patirtimi ir mintimis apie jas: „2015 metais Alytuje birželio 27-28 dienomis vyko Jaunimo dienos ,,Kur jūsų lobis, ten ir jūsų širdis”. Labai daug jaunų žmonių susirinko iš visos Lietuvos. Jų buvo per 6000. Alytaus sporto komplekse vos sutilpom. Mūsų tikslas buvo atrasti lobį, esantį  širdyse, savo talentą, pašaukimą. Renginys buvo įspūdingas. Vyko labai daug užsiėmimų apie dalijimosi žurnalisto, aktoriaus, kariuomenės, policijos, meną bažnyčioje lobius bei turtus. Taip pat labai įsiminė sekmadienį Rotušės aikštėje vykusios Šv. Mišios su Lietuvos vyskupais, o po jų uždarymo dienos koncertas su pranciškonu iš JAV, džiazo ir hiphopo atlikėju Stanu Fortuna. Jis nustebino ne tik savo muzikavimu, bet ir nuostabia iškalbos dovana. Jis mokė, kaip gyventi su tikėjimu, dažnai kartojo ,,mums reikia meilės”. Laikas, praleistas Jaunimo dienose, buvo įsimintinas ir sustiprino norą tapti geresniais žmonėmis bei katalikais. Jaunimo dienos padarė didelę įtaką mano gyvenimo kelyje, man buvo pirmosios, bet tikrai ne paskutinės.“

  Greta Stankevičiūtė,

Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos Ig klasės mokinė

Nuotr. Virginijos Markevičienės, tikybos mokytojos