Susitikimas su fotografu Gintu Kavoliūnu

dscf2317Jau ketveri metai, kada rengiami vaikų labai mėgstami vasaros skaitymai. Džiugu, kad kiekvienais metais surandama įvairių įdomių temų, užsiėmimų, susitikimų, knygų aptarimų.

2016 metų rugsėjo 14 dieną įvyko baigiamasis vasaros skaitymo programos renginys. Šio renginio tema – „Senovinių fotografijų spalvinimo kūrybinės dirbtuvės su menininku, fotografu Gintu Kavoliūnu“. Renginį remia Lietuvos kultūros taryba.

Fotografas Gintas Kavoliūnas į biblioteką atvyko gerokai anksčiau, nes turėjo parengti spalvinimų vietas, stalus, išdėlioti spalvinimui reikalingus dažus ir priemones. Parengėme penkis stalus juos padengdamos dideliais popieriaus lakštais ir susipažinome su menininko atvežta užsiėmimų medžiaga. Apžiūrėjome Ginto Kavoliūno atsivežtas senas nuotraukas, portretus, albumą su rankiniu būdu nuspalvintomis nuotraukomis. Supratome, kad vaikams tai bus labai įdomi edukacinė pamoka, susitikimas su įdomios profesijos menininku fotografu, nes ir mes, bibliotekos darbuotojos, nekantraudamos laukėme užsiėmimų pradžios.

Į fotografijų spalvinimo pamoką atėjo šeštos klasės moksleiviai. Juos palydėjo mokytojai Svetlana Raugienė ir Alfredas Dijokas.

Moksleiviams buvo išdalintos senos juodai baltos Zarasų miesto vaizdų fotografijos, ant kiekvieno stalo parengtos anilinių dažų pagrindinės spalvos, vonelės su vandeniu. Paaiškinta, kaip pasigaminti norimus atspalvius.

Fotografas Gintas Kavoliūnas supažindino moksleivius su senųjų fotografinių technologijų istorija, technologijų raida tobulėjant fotografavimo technikai, spalvotosios fotografijos atsiradimo įtaka fotografavimo darbams.

Moksleiviai spalvino, tonavo, ieškojo įdomesnių atspalvių ir ypač daug dėmesio skyrė dangaus spalvinimui. Vieni nuspalvino melsvai, kiti, rausvai, dar kiti pripiešė grėsmingų lietaus debesų. Visiems buvo įdomu sulyginti savo darbelius su kitų spalvintojų darbais, išklausyti fotografo pastabas. Daugelis pasinaudojo proga ir su senu fotografijų apipjaustymo prietaisu gražino savo

Po pertraukėlės, fotografas Gintas Kavoliūnas pakvietė vaikus į kiemą, kur stovėjo paslaptinga juodu audeklu apdengta priekaba. Ta priekaba – tai paties fotografo Ginto Kavoliūno sumontuotas didžiausias veikiantis fotoaparatas Lietuvoje. Moksleiviams buvo labai įdomu matyti savo ir draugų atvaizdus, žvelgiant per didžiulį fotoobjektyvą.

Taip įdomiai ir turiningai užbaigėme paskutinį vasaros skaitymų programos renginį. Džiaugiamės susipažinę su įdomiu menininku fotografu Gintu Kavoliūnu, dėkingi jam už nuoširdumą, meilę savo pašaukimui ir mokėjimą sudominti savomis idėjomis ne tik vaikus, bet ir suaugusius.

 

Vanda Stepanavičienė