Tarptautinė vaikų gynimo šventė Dusetose

Dainuoja pirmokėlių ansamblis„Laba diena visi vaikučiai, tėveliai ir šiaip gerai nusiteikę praeiviai. Man labai smagu matyti tokius šiltus ir linksmus jūsų veidus. Leiskit prisistatyti – aš esu Gėlėtoji Vasara. Man taip sunkiai sekėsi keliauti pas jus, bet įveikus visus žiemos speigus ir šalčius aš pagaliau čia!“ – taip Tarptautinę vaikų gynimo šventę Dusetose pradėjo linksmoji Vasara (Margarita Simokaitytė). Pasisveikinusi ji pakvietė vaikus lenktyniauti su dviratukais ir triratukais, pasukti galveles šaškių turnyne, pasinerti į spalvų pasaulį ir pasijusti didžiais dailininkais piešimo konkurse, išbandyti savo jėgos galią virvės traukimo varžybose bei įvairiose estafetėse. Pasirinkimas buvo didelis, tik spėk visur sudalyvauti!
Piešimo konkurse, kurį organizavo dailininkai Romualdas Pučekas ir Alvydas Stauskas, vaikai piešė savo svajones. Pirmoje amžiaus grupėje iki 7 metų pirmoji vieta atiteko Medai Kazlaitei, antra – Ievai Laučiūtei, trečia – Monikai Kundavičiūtei. Antroje amžiaus grupėje nuo 7 iki 10 metų nugalėtoju paskelbta Barbora Aižinaitė, antroji vieta atiteko Mantei Razmanavičiūtei, trečioji – Viltei Krištapavičiūtei. Trečioje amžiaus grupėje nuo 11 iki 14 metų laimėjo Laisvydė Pivoriūnaitė, antra vieta skirta Aidai Novotorovaitei, trečia – Aurai Kazlaitei.
Kaip ir kasmet, gausus būrelis vaikų savo jėgas panoro išmėginti šaškių turnyre, žaidžiant simultaną su šaškių sporto veteranu Pranu Sinica. Šioje rungtyje nugalėjo Mečislovas Jurevičius.
Tradicinėse dviračių lenktynėse greičiausias buvo Dainius Vitkauskas, antras – Airidas Arlauskas, trečias atvažiavo Liutauras Šarkovas. Lenktynėms teisėjavo Olivijus Čypas.
Virvės traukimo varžybos organizavo Lietuvos virvės traukimo federacijos vyriausias teisėjas Eugenijus Deksnys. Visomis prasmėmis įtemptą kovą mažiausiųjų vaikų grupėje (iki 6 metų) laimėjo mergaičių komanda, tarp vyresniųjų pergalę išplėšė stipruolių Čyderių komanda.
Mokytojo R. Pučeko pasiūlymu šventėje atsirado nauja sportinė rungtis – slyvų kauliukų spjaudymo varžybos, sudominusi ne tik vaikus. Ši iš pirmo žvilgsnio paprasta rungtis pasirodė ne tokia jau ir lengva, o jos nugalėtoju tapo Matas Laukys (4.55 cm). Mažiausias užfiksuotas atstumas – 10 cm.
Visiems konkursų nugalėtojams buvo įteiktos dovanėlės, o aktyviausią ir sportiškiausią visų rungčių dalyvę Aidą Novotorovaitę teisėjas E. Deksnys apdovanojo medaliu „Lietuvos mokyklų žaidynės“ 2016.
Kol vaikai rungėsi, lenktyniavo, piešė ir kitaip smagiai leido laiką, jų tėveliai bei seneliai klausėsi koncerto. Jo metu dainavo ir grojo Dusetų Kazimieros Būgos gimnazijos priešmokyklinės grupės auklėtiniai; mokinukės Goda, Viltė, Gabija (vad. Eglė Kuzmienė); Dusetų meno mokyklos pirmokėlių ansamblis (vad. Rita Povilaitytė); jaunučių choras (vad. Dalia Deinienė); Kultūros centro Dusetų dailės galerijos folkloro ansamblio mergaitės Gabija, Agnė ir Urtė (vad. Sigita Gudonienė); vaikų kapelos mažieji muzikantai – Aidita, Donatas ir Gabija (vad. Ramūnas Lisinskas).
Už gražią šventę ačiū Kultūros centrui Dusetų dailės galerijai, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijai ir Dusetų meno mokyklai, Dusetų sporto klubui „Ainiai“, Dusetų seniūnijos komunalinio ūkio įmonei, o taip pat Dusetų vaikų dienos centro auklėtiniams ir jų vadovei Virginijai Mazūrienei už lauko erdvės scenografiją ir VĮ „Utenos regiono keliai“ saugaus eismo inžinierei Sandrai Dindaitei už atšvaitus, liemenes bei kitokias dovanėles.

Vilija Visockienė

Šaškių veteraną P. Sinicą sunku įveikti! E. Deksnys įteikė medalį aktyviausiai  rungtynių dalyvei A. Novotorovaitei Dainuoja pirmokėlių ansamblis