Vaikų šventėje Dusetose

Šeštadienį, birželio 3 d., į Pauliaus Širvio parką rinkosi vaikučiai, jų tėveliai, seneliai, svečiai. Čia vyko tradicinė šventė, skirta Tarptautinei vaikų gynimo šventei paminėti. Renginio vedėjos trys jaunos mergaitės – Svajingoji Viltė, Ugningoji Ema ir Sportiškoji Gustė pristatė šventės programą ir jaunuosius atlikėjus: mažuosius Dusetų vaikų ugdymo centro „Sartukas“ „Žiogelio“ grupės vaikučius (vad. Sigita Gudonienė) bei Dusetų K. Būgos gimnazijos muzikos mokytojos Eglės Kuzmienės mokinukus.

Po linksmo koncerto vyko emocingos sportinės varžybos. Dviratukų varžybose dalyvavo vaikai nuo 3 iki 15 metų. Greičiausiai finišą pasiekė Domantas Dainys – 10,72 s. Mažieji broliai Normantai kartu pasiekė finišą. Visi dviračių varžybų dalyviai buvo apdovanoti prizais.

Estafečių rungtyse, futbolo kamuolio varyme, ėjime rankomis (laikant porininkui už kojų), šokinėjime ant vienos kojos laimėjo Marko Jarmalavičiaus komanda. Lanko sukimo rungtyje poromis: ilgiausiai lanką suko Ainis Špuras, Markas Jarmalavičius, Airidas Arlauskas, Rasa Gimbickaitė, Aivaras Špuras. Baliono sprogdinimo žaidimą laimėjo Karolina Mačiulskaitė ir Ainis Špuras.

Vėliau vaikai buvo pakviesti prisijungti prie gaisrininkų-gelbėtojų, kurie atvyko su programa „Šiandien mes ugniagesiai-gelbėtojai“. Jos metu visi norintys galėjo apsirengti ugniagesio gelbėtojo aprangą, užsidėti kvėpavimo aparatą, pilti vandenį iš žarnos, kalbėti radijo ryšiu, įjungti sirenas, švyturėlius, išbandyti gelbėjimosi priemones, pasėdėti gaisrinės automobilyje. Vaikams tai buvo puiki pažintinė atrakcija.

Įdomi, pilna kūrybiškumo veikla vyko kūrybinėse dirbtuvėse pagal Zarasų viešosios bibliotekos projektą „Kūrybinių improvizacijų ciklas „Knygos kelias“.

Užsiėmime „Ką padarė žirklės“ kaip sukurti įvairiaspalves įvairių formų knygeles pagal italų dizainerį Bruno Munari mokė dailininkė Vanda Padimanskaitė. Kaip naudotis popieriaus pjaustymo giljotina ir iš spalvotų lapų surišti knygelę demonstravo fotografė Renata Česnavičienė.

Brailio rašto žinovas, vaikiškų knygų skirtų vaikams su regėjimo negalia iliustratorius Vytautas Gendvilas supažindino su Lui Brailio abėcėle, pamokė užrašyti savo vardą ir pavardę L. Brailio raštu spausdinant septynių klavišų mašinėle.

Dailininkė Sigutė Chlebinskaitė rodė, kaip kurti atspaudus iš čia pat suskintų žolynų. Dobilų, pienių lapų, smilgų atspaudai virto skoningais grafikos paveikslėliais, kuriuos įrėminus bus galima papuošti namus. S. Chlebinskaitė taip pat pristatė garsaus dailininko Algirdo Steponavičiaus grafikos iliustracijas knygai „Šepetys repetys“. Vyresnioji karta puikiai pamena šią tautosakininko Leonardo Saukos sudarytą pasakų, priežodžių, mįslių ir t.t. rinkinį (iš naujo išleistą 2016 m.), ir kitą garsią iliustratorę – Birutę Žilytę. Smagu, kad šių dailininkų kūryba neužmirštama.

Menininkų atskleistos knygos kūrimo paslaptys ir galimybės, meninės raiškos priemonės domino ne tik vaikus, bet ir suaugusius. Kūrybinės dirbtuvės visiems labai patiko, tikriausiai ne vienas ir namuose pabandė pasidaryti kažką panašaus.

Vaikų gynimo dienoje buvo vykdomas projektas „Saugokime vieni kitus kelyje“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos. Projekto pagrindinis tikslas – keisti eismo dalyvių elgesį ir ugdyti kultūrą keliuose, ugdyti pilietiškumą, atsakomybę, taip mažinti žūčių ir sužalojimų skaičių eismo įvykių metu. Projekto metu buvo dalinamos priemonės su šviesą atspindinčiais elementais, leidiniai ir lankstinukai saugaus eismo temomis.

Šventės organizatoriai: Kultūros centras Dusetų dailės galerija, Dusetų seniūnija, sporto klubas „Ainiai“, Dusetų vaikų dienos centras.

Partneriai: Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Zarasų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, Dusetų vaikų ugdymo centras „Sartukas“.

Nuoširdus ačiū šventės rėmėjams UAB „Svaita“ už dovanėles mažiesiems šventės dalyviams!

 

Vilija Visockienė

Nuotr. autorės