Kaimo bendruomenių suvažiavimas Alantoje

Gruodžio 7 d. Alantos technologijos ir verslo mokykloje įvyko baigiamasis bendruomeniškumą skatinantis renginys „Nemunas 2018“. Ši jau daug metų veikianti organizacija jungia visos Lietuvos 76 kaimiškąsias bendruomenes ir klubus, vykdo kaimo seniūnijų, bendruomenių sporto ir meno šventes, sporto klubų varžytuves, įvairius renginius, konferencijas ir seminarus.

Oro sąlygos tą dieną nelepino – nuo pat ryto siautė pūga, bet tai nesutrukdė atvykti delegacijoms iš atokiausių šalies kampelių. Suvažiavo šimtas dalyvių iš visos Lietuvos: LKSKA „Nemunas“ juridiniai nariai, bendruomenių bei seniūnijų, sporto klubų atstovai ir kiti svečiai – Molėtų rajono meras Stasys Žvinys, Žemės ūkio ministerijos atstovai, savo apsilankymu pagerbė pats pirmasis “Nemunas” prezidentas Vytautas Knašys. Renginį šventine nata pradėjo mišrus vokalinis ansamblis „Balauša“ iš Balninkų.

Konferencijoje buvo aptarti Lietuvos atkūrimo šimtmečio renginiai. Kaip ir buvo planuota, per šiuos metus jų surengta šimtas, visi pravesti organizuotai ir šventiškai, kiekvienas renginys susietas su skaičiumi 100 – 100 kamuolių, 100 dalyvių, 100 startų ir pan. Pranešimą padarė LKSKA „Nemunas“ valdybos pirmininkas Kęstutis Levickis. Buvo išrinktas naujas LKSKA „Nemunas“ prezidentas, juo tapo Žemės ūkio viceministras Venantas Griciūnas. Pasisakė Rokiškio, Mažeikių, Alytaus, Radviliškio, Joniškio, Biržų, Zarasų rajonų atstovai. Kad kalbos nebūtų nuobodžiai „plikos“, pasisakiusieji atsivežė skaidrių ar video filmukus, kuriuose pamatėme gražiausias, įdomiausias akimirkas iš jų surengtų švenčių. Po prisistatymų buvo apdovanotos ir pagerbtos aktyviausios kaimo bendruomenės, seniūnijos, sporto klubai, kaimo mokymo įstaigos. Įteikta aibė prizų. Apdovanojimus gavo ir Zarasų rajono delegacijos atstovai. Padėkos už aktyvų dalyvavimą LKSKA „Nemunas“ veikloje, organizuojant sporto ir kultūros renginius Lietuvos kaime įteikta Sadūnų kaimo bendruomenės pirmininkei Reginai Macijauskienei, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka atstovui Olivijui Čypui, padėką Dusetų seniūnijai atsiėmė seniūnas Saulius Kėblys.

Zarasų delegacija atvyko į konferenciją su dovanomis. Antalieptės seniūnas Arvidas Saulius „Nemuno“ pirmininkui K. Levickiui įteikė tautodailininko Sauliaus Savicko drožtą didžiulį medinį samtį ir perdavė meistro palinkėjimus kuo daugiau tuo samčiu pakabinti iš iždo arba bent jau apsiginti nuo neprietelių. Antazavės seniūnas Algirdas Lekaveckas priminė, kad kitais metais gerbiamas maestro kompozitorius Lionginas Abarius švęs 90 – metį ir padovanojo jo autobiografiją „Ėjau aš keleliu“. Imbrado seniūnas Vygirdas Žalkauskas taip pat atvyko su simbolinėmis dovanomis – jis atvežė medinius suvenyrus su Zarasų ir Imbrado herbais bei savo seniūnijos ūkininkų palinkėjimais – visokeriopai derlingų ateinančių metų. Reikia manyti, jie tokie ir bus, juk Kiaulės ženklui 2019 – ieji paskirti.

Dusetų seniūnas Saulius Kėblys pasidžiaugė, kad Dusetos tapo 2019 metų mažąja Lietuvos kultūros sostine, taip pat kitais metais švęs 500 metų jubiliejų ir pakvietė į renginius, kur bus gausu. Pirmasis iš jų – tradicinės Sartų žirgų lenktynės, kurios truks dvi dienas. Pirmą dieną lenktyniaus žirgai, antroji bus skirta ralio ant ledo varžyboms. Dusetų sporto klubo „Ainiai“ prezidentas Eugenijus Deksnys padėkojo „Nemuno“ taryboms nariams už glaudų bendradarbiavimą ir nuolatinę paramą organizuojant sporto šventes.

Į „Nemuno“ organizaciją priimti nauji nariai, tarp jų – Zarasų rajono neįgaliųjų draugija, kuriai šiuo metu vadovauja Vilhelmina Dubnikova.

Konferencija kalbomis nesibaigė, po jos dalyviai dar ilgai bendravo, dalinosi praėjusių metų įspūdžiais, naujienomis prie vaišių stalo, kurį paruošė Alantos TVM studentai, besimokantieji virėjo profesijos, gražiai visus aptarnavo būsimieji barmenai.

Vilija Visockienė