PABŪKIM LAIMINGI

Rokiškio rajono neįgaliųjų draugija jau trečią kartą sukvietė bičiulius iš viso regiono pabūti kartu. Rugpjūčio 10 dieną Rokiškio raj., Iciūnų kaime, Jono ir Birutės Baltakių sodyboje, vyko Lietuvos neįgaliųjų sąskrydis, skirtas Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui ir Lietuvos neįgaliųjų draugijos trisdešimtmečiui. Su gera nuotaika ir pasipuošę šypsenomis, Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos nariai aktyviai dalyvavo šioje šventėje.

Rokiškio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Algis Veikšys pakėlęs Lietuvos trispalvę, paskelbė šventės pradžią. Sąskrydis pavadintas „Pabūkim laimingi“ pagal St. Povilaičio dainos pavadinimą. Sąskrydžio dalyviai skambiu ir vieningu choru sudainavo šią dainą. Visus sąskrydžio dalyvius sveikino Rokiškio meras Antanas Vagonis, Lietuvos Seimo narys Raimundas Martinėlis, Seimo nario padėjėjas Ramūnas Gudeliauskas, LND pirmininkė Jelena Ivančenko. O kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė padovanojo sąskrydžiui Rokiškio krašto vėliavą, kuri suplevėsavo šalia Lietuvos trispalvės. Rokiškio Šv. Apaštalo ir evangelisto Mato bažnyčios Carito vadovė Dangira Šatienė padėkojo sodybos šeimininkams ir įteikė dovanas. Visų svečių kvapnios ir gardžios dovanotos vaišės atsidūrė ant bendro stalo. Visiems sveikintojams buvo įteikti Onos Gegužienės pagaminti medaliai.

Neįgaliųjų draugijų nariai yra aktyvūs, mėgstantys saviraišką – tai liudijo kolektyvų gausa. Renginio vedėja Nijolė Čirūnienė pristatė kolektyvus iš Pandėlio, Rokiškio, Utenos, Panevėžio, Obelių, Juodupės, Ignalinos. Daina keitė dainą, smagiai grojo armonikierius iš Širvintų Jonas Ramoška, netrūko ir šokančių. Vyko neįgaliųjų amatininkų mugė, kas pirko, kas tik grožėjosi įvairiais dirbiniais. Buvo atvykusios ir čigonės – varažnykės, kam labai įdomi ateitis, galėjo pasivaražyti. Galima buvo pasivaišinti kava ir naminiais ledais, paragauti naminio alaus. Visi šventės dalyviai buvo vaišinami gardžiu daržovių šiupiniu.

Kazliškėnai įkūrė dūminę pirtelę. Aplink ją netrūko sąmojo ir juoko – „besivanojantys“ smagiai priėmė šią pramogą. Kazliškio moteriškės šnekios ir linksmai bendraujančios kvietė visus norinčius sudalyvauti pirtelėje, kurios principas labai paprastas: virš ugniakuro pakabintame puode smilksta įvairūs sausi, kvapnūs žolynai, tereikia virš jų palenkti veidą ir galvą, užsidengti audeklu. Tuo metu nugara vanojama beržinėmis vantomis ir varomi „visi velniai“. Pirmieji vanotis buvo pakviesti valdžios atstovai, neįgaliųjų draugijų vadovai, kiti svečiai. Čia pat buvo galima pasivaišinti kvapniomis žolelių arbatomis.

Šventėje netrūko gražių akimirkų. Smagiai pasibuvę ir mes su dainomis grįžome namo. Dėkojame Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkei Vilhelminai Dubnikovai už prasmingai praleistą laiką ir kelionės organizavimą.

Laima Gorpinič