Su „Vilties paukšte !“

Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos meno kolektyvas „Ežerija“ dalyvavo neįgaliųjų meno mėgėjų kolektyvų koncerte – konkurse „Vilties paukštė“ Utenoje. Šių metų „Vilties paukštė“ skirta Lietuvos 100 – mečiui, todėl kolektyvai į savo repertuarą įtraukė Lietuvai skirtų kūrinių, nepriklausomybei, partizanų daliai, džiaugiamasi gyvenimu laisvoje Lietuvoje. „Ežerijos“ kolektyvas, vadovaujamas Sigitos Gudonienės, paruošė programą iš trijų lietuvių liaudies dainų „Lietuvos šalelėj“. Vadovė pritarė kanklėmis. Kolektyvas sulaukė iš žiūrovų ir komisijos narių skambių aplodismentų ir pagyrų. Tai smagi ir graži šventė, kurioje yra puiki proga pamatyti kuo gyvena kolegos, save parodyti.

Aštuoni kolektyvai iš Švenčionių, Ignalinos, Visagino, Panevėžio, Utenos, Dusetų dovanojo žiūrovams savo dainas, geras emocijas. Dainavimas daugeliui negalią turinčių žmonių – labai miela laisvalaikio praleidimo forma. Savo aiškiu, skambiu balsu „Ežerijos“ kolektyve išsiskyrė vienintelis šiuo metu dainuojantis vyras Gintaras Talkačiauskas. Kadangi „Vilties paukštė“ ne tik šventė, bet ir konkursas, žiūri komisija išrinko nugalėtoją – juo tapo „Upelė“ iš Švenčionių. Visiems kolektyvams organizatoriai ir žiūri komisija negailėjo nei gražių žodžių, nei dovanų. Visiems kolektyvams įteikti padėkos raštai ir keramikės Jovitos Paukštytės sukurtos simbolinės statulėlės. Geriausiai įvertintas kolektyvas dalyvaus baigiamajame koncerte Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. „Vilties paukštės“ koncertai jau vyko Rietave, Utenoje. Kiti kolektyvai dar laukiami Šalčininkuose, Biržuose, Kelmėje, Rokuose. „Vilties paukštės“ koncertą – konkursą remia Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Lietuvos kultūros taryba.

Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos nariai ne tik dainuoja, bet aktyviai dalyvauja ir sporte. Kaune vyko XI –osios Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynės, kuriose dalyvavo draugijos nariai iš Dusetų ir Zarasų. Šiose žaidynėse sudarytos sąlygos neįgaliesiems bendrauti ir varžytis pagal savo išgales, siekti sportinių rezultatų, propaguoti sveiką gyvenseną. Draugijos komanda dalyvavo šaškių, šachmatų, Darts (smiginio), bočios, krepšinio baudų mėtymo varžybose.

Zarasų rajono neįgaliųjų draugija dalyvauja kultūriniuose renginiuose. Dusetų amatų ir derliaus šventėje jau antrus metus draugija visus vaišino gardžia žuviene. Dusetiškė Marija Gimbickienė šventėje pelnė 2018 metų kūrybiškiausios amatininkės vardą ir apdovanota atminimo dovanomis ir padėkos raštu.

Lietuvos neįgaliųjų draugijos 30 – mečio proga džiaugiamės Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkės Vilhelminos Dubnikovos gauta nominacija „Didžiausias pokytis“. Nuoširdžiai dėkojame pirmininkei už didžiules pastangas organizuojant draugijos veiklą ir linkime stiprios sveikatos, stiprybės, kantrybės, naujų idėjų ir malonių akimirkų kasdien.

Draugijoje veiklos tikrai netrūksta. Laukia nauji koncertai, išvykos, varžybos, parodos.

Palinkėkime sėkmės!

Laima Gorpinič