Turnyre Latvijoje

Ainiai 2016-02-13Vasario 13 dieną Maltos miestelyje Latvijos Respublikoje vyko Rezeknės nuovados merginų salės futbolo atviras čempionatas. Jame dalyvavo šešios komandos iš aplinkinių Latvijos miestų ir Dusetų „Ainių“ merginų futbolo komanda.

Komandos žaidė suskirstytos į du pogrupius. Mūsų pogrupis pasitaikė gausesnis, iš keturių komandų. Pirmosios varžovės – Daugpilio 2 komanda. Per pirmas kelias minutes mūsų merginom pavyko sukurti kokias penkias progas, bet įmušti nesisekė. Kai pavyko pelnyti pirmą įvartį, viskas pasitaisė ir pasiekėm pergalę 6:0. Žaidėjų amžius nebuvo limituotas, tad antrose rungtynėse susikovėme su veteranėmis iš „Progress“ komandos. Tai buvo pačios sunkiausios varžybos per visą turnyrą. Žaisti prieš moteris sunku. Varžovių vartininkė ganėtinai patyrusi ir įmušti vis nesigavo, nors turėjome tikrai gerų progų. „Progress“ žaidėjos rimtų progų nesukūrė ir regis viskas artėjo prie nulinių lygiųjų. Likus žaisti 30 ar 40 sekundžių Liucija, perėmusi kamuolį savo aikštės pusėje, prasiveržė kairiuoju kraštu ir taikliai smūgiavo į artimą vartų kampą. Rezultato pakeisti varžovės tiesiog nebeturėjo laiko. 1:0 „Ainių“ pergalė. Trečias rungtynes žaidėm prieš Preili ir Rezeknės merginų komandą. Amžius panašus tik patirtis dabar jau ženkliai mūsų pusėje. Nugalėjome nesunkiai 5:0. Patekome į pusfinalį, kur susitikome kito pogrupio antros vietos laimėtoją Rezeknės BBJS komandą. Mūsų merginos žaidė ramiai ir užtikrintai, tad laimėjome 3:0. Kitame pusfinalyje Daugpilio pirmoji komanda susitiko su „Progress“. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi be įvarčių. Baudinius taikliau mušė daugpilietės ir taip užsitikrino vietą finale. Džiaugėmės ir mes, kad nebereikės stumdytis su fiziškai pajėgesnėmis moterimis. Bet iki finalo dar teko pažiūrėti trejas varžybas dėl žemesnių vietų ir mažąjį finalą kur susikovė Rezeknės BBJS ir „Progress“. Rezultatas ilgą laiką buvo 0:0, jau pradėjom galvoti, kad ir vėl išvysime baudinių seriją, bet patirtis (gal ir svoris) nulėmė – „Progress“ moterys įmušė vienintelį rungtynių įvartį, taip pelnydamos trečiąją vietą. Finale susitikome su Daugpilio pirmąja komanda, žaidėjos greitos ir energingos. Bet „Ainių“ merginos žaidė apgalvotai, ramiai, stengėsi daugiau kontruoliuoti kamuolį ir varginti varžoves, o pasitaikius progai staigiai atakuoti. Ganėtinai greitai įmušėm, tik neilgai trukus praleidome pirmą (ir vienintelį per turnyrą) įvartį. Intriga sugrįžo neilgam, dusetiškės vėl persvėrė rezultatą, o dar po kelių minučių pasiekė trečią įvartį. Varžovės neatlyžo, vis stengėsi pakreipti rungtynių eigą savo naudai, bandė vartininkę pakeisti penkta aikštės žaidėja, tik ji niekaip nesiryžo palikti ginamų vartų ir nebuvo nubėgusi net iki aikštės vidurio. O „Ainių“ žaidėjos stengėsi patikimai gintis ir saugoti rezultatą. Be atodairos pulti nebuvo prasmės ir jėgų, atsargoje turėjom tik vieną žaidėją. Finale nugalėjome 3:1.

Puikus turnyras, įspūdinga salė, gera organizacija, naujos pažintys su Latvijos moterų futbolu ir, žinoma, gera nuotaika. Dėkojame Dusetų K.Būgos gimnazijai už sėkmingą bendradarbiavimą ir Zarasų rajono savivaldybei, skyrusiai transportą mūsų komandai.

 

 

Rimas Vaitukaitis