Nėriniuota kasdienybė

DSC09467- „Sukasi lyg vijurkas“ – taip dažnai įvardijamas darbštus, vietoje nenustygstantis žmogus. Neaišku, kaip jie viską suspėja, tačiau padaro daugiau nei kiti ir dar atranda laiko savo pomėgiams. Tuo akivaizdžiai galėjome įsitikinti mes, kūrybinės amatų draugijos „Dusetėlė nuo Sartų“ narės, balandžio 23d. susirinkusios į Dusetų seniūniją, kur vyko Reginos Macijauskienės pirmosios rankdarbių parodėlės atidarymas.

Įteikdama gėles visų moterų vardu, draugijos vadovė Vera Brogienė nuoširdžiai pasidžiaugė Reginos talentu, nuolat spindinčiomis kūrybine ugnele akimis ir tuo, kad sutiko atverti savo skrynios turtus, palinkėjo po metų surengti rimtą didelę parodą. Tiesa, rašydama „moterys“, truputį klystu, nes mūsų tarpe buvo ir Dusetų Garbės pilietis Vytautas Čypas, kuris sveikindamas parodos kaltininkę džiaugėsi jos puikiu gebėjimu derinti dvasios polėkį ir rimtus darbus Sadūnų bendruomenės labui.

Smalsiai apžiūrinėdamos nertas įvairiaspalves suknutes, skoningas skraistes, lengvutes skaras, purius šalikus moterys stebėjosi autorės kruopštumu ir fantazija, kantrybe ir darbštumu, tarpusavyje dalinosi nėrimo ir mezgimo subtilybėmis. Ne viena su pasididžiavimu išsitarė, kad turi dovanotą Reginos skarą ar šaliką. Parodai pasibaigus, buvo galima dar kartą įsitikinti nėrimo meistrės dosnumu, nes keletą eksponatų čia pat padovanojo bendramintėms. Pati kūrėja, pristatydama savo darbus, pirmiausiai geru žodžiu paminėjo tetą Danutę Statauskienę, perdavusią jai visas nėrimo paslaptis, papasakojo, kad jos nertomis ir austomis skaromis yra papuošusi Šniukštų moterų ansamblį, neįgaliųjų sąjungos vokalinio ansamblio dainininkes, daugiau nei šimtą skarų išdovanojusi įvairiausiomis progomis. Ir namiškiai aprengti, tik štai pati retai apsivelkanti savo rankomis kurtais rūbais. O nerti pagal užsakymą negalinti, kukliai prisipažino, nes… gerai  nemokanti. Tačiau tiesa vis tik ta, kad tokie darbai yra sunkiai įkainojami ir užsiimti verslu nebelieka nei laiko, nei jėgų. Juk pastarųjų labai daug pareikalauja ir nemažas ūkis, ir visuomeninė veikla –Regina vadovauja Sadūnų bendruomenei, yra VVG tarybos narė. Žinoma, šios atsakingos pareigos ne tik daug pareikalauja, bet ir daug duoda – bendravimas su žmonėmis, noras jiems kuo geriau pagelbėti grįžta dešimteriopai, įkvepia naujiems projektams, naujiems užmojams.

Atėjus vakarui, rankos nuo nesibaigiančių darbų turėtų būti pavargusios, tačiau, atrodo, jos pačios tiesiasi prie rankdarbių. Nėrimui, gėlių iš plunksnų gamybai, karolių vėrimui aukojamos naktys, kai jau visi sumigę, niekas netrukdo ir galima iki užsimiršimo, iki paryčių atsiduoti kūrybai. O štai miegui belieka tik keturios valandos…

Šiuo metu Regina laukia savo pirmosios anūkės gimimo ir intensyviai ruošia kraitelį jai – šiltus ir su meile nunertus rūbelius. Kaip pati prisipažino, gimus anūkėlei planuoja ilgam laikui išvykti į Angliją pas dukrą. Anot V.Čypo, bendruomenei tai būtų tikras išbandymas, nes sunku įsivaizduoti jos veiklą, renginius be Reginos atsidavimo ir entuziazmo.

Apie tai po truputį išsišnekėjo parodos autorė, bendraudama su kolegėmis prie pačių suneštų vaišių stalo, draugiškoje, jaukioje popietėje. Tokie susiėjimai, savo kūrybos parodėlės gyvybiškai reikalingos. Pasak Verutės, kaip ją gražiai vadina moterys, „tik čia, tarp mūsų, mergaičių“ galima pailsėti nuo kasdienių rūpesčių, pasidalinti mažais džiaugsmais ir didele patirtimi, sužinoti apie kukliai slepiamus talentus ir pakviesti juos parodyti viešumoje.

O „Dusetėlės nuo Sartų“ narių vardu linkime Reginai neblėstančio įkvėpimo, naujų atradimų ir laiko jiems išpildyti.

Vilija Visockienė

DSC09453- DSC09451-