Antalieptėnų derlius

Rudens mugėje „Šimtas pyragų“ Zarasuose dalyvavo ir antalieptėnai, garsėjantys kaip Gaspadinių šventės organizatoriai. Šie metai gaspadinėms neeiliniai – lapkričio 17-ąją švęsime 10 metų šventės sukaktį ir patiekalais įgyvendinsime jos temą „Ar iš balas tas mandrumas pateiktas patrovas“. Jau pakvietėme dalyvauti skanavusius pyragus Zarasuose, o dabar kreipiuosi į tuos, kurie apie šventę dar negirdėjo: gaspadinių šventės dalyvių registracija jau vyksta telefonu (8 385) 57250. Paskubėkite!

Antalieptės seniūnijos bendruomenės yra labai kūrybingos ir darbščios tarsi bitelės. Kad Zarasuose vykusioje mugėje miestelio atstovai būtų kiek ,,mandresni“, partnerių iš NVO „Avilys“ buvome aprūpinti bitininko apranga ir spietine. Išradingumu neatsiliko ir Dariaus Steponavičiaus vadovaujama Purvynės bei Naršėnų kaimų bendruomenė, mugėje pristačiusi atgimusį Antalieptėje visuomeninį energetikos muziejų bei jo įsteigimo partnerius – Vilniaus universiteto jaunųjų energetikų klubą. Nuoširdžiai dėkoju ir visoms gardžių pyragų kepėjoms: Irinai Zalubienei, Monikai Krogelevičienei, Rimai Šapolienei, Danutei Vaitasienei, Aušrai Kastanauskienei, Sandrai Kiliuvienei, Irinai Steponėnienei.

Antalieptės kaimo bendruomenės pirmininkė Irina Zalubienė ir bendruomenės nariai džiaugiasi ypatingu šių metų pasiekimu: Pačkėnuose (Utenos rajonas) vykusiame Rytų Aukštaitijos regiono bendruomenių sąskrydyje antalieptėnai tapo nugalėtojais ir parsivežė į Antalieptę šio sąskrydžio simbolį – „paukštę“. Tad 2019-aisiais XV Rytų Aukštaitijos regiono bendruomenių sąskrydis vyks pirmąjį rugpjūčio šeštadienį festivalio „Basomis“ metu Antalieptėje.

O dabar į Antalieptę kviečiu šiųmetį lapkritį. Iki susitikimo tradicinėje Gaspadinių šventėje!

OLGA RAUGIENĖ