Karnavalas ir Kalėdų senelio sutiktuvių šventė Antalieptėje

2017-ųjų metų karnavalas, kuris įvyko gruodžio 27 dieną, Antalieptės bibliotekoje sužibėjo visomis spalvomis! Į atsisveikinimą su savanorės Mary šeima iš Ukrainos susirinkę bibliotekos skaitytojai atidžiai klausėsi jos veiklos pristatymo ir visi truputį liūdėjo. Atsisveikinime Mary su vyru Jeroslavu ir sūnumi Miroslovu ne tik papasakojo apie veiklas Antalieptėje, bet ir suorganizavo viktoriną apie Ukrainą, o už teisingus atsakymus dovanojo savo autorinę knygelę.

Po rimtų kalbų apie laiką Antalieptėje, žinių apie Ukrainą patikrinimo, bibliotekoje apsilankė netikėti svečiai – pakilę nuotaiką sukūrė į šventę atvykę Karlsonas, Freken Bok su Matilda ir Kalėdų senelis, kuris slapčiomis skaitydamas bibliotekoje esančias knygas užmiršo ir kažkur paliko savo lazdą. O jos taip reikėjo, nes senelis susiruošė į kitą susitikimą prie Kalėdų eglutės Antalieptės vaikams. Stebuklingą lazdą, kuri slėpėsi tarp bibliotekos knygų lentynų, surado Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius, atvykęs su savo dukra Beatriče ne tik pasveikinti su šventėmis, bet ir susitikti su savanorės Mary šeima iš Ukrainos ( jis pats yra dalyvavęs Maidano įvykiuose ir labai domisi įvykiais šioje šalyje).

Karnavalo staigmenos vijo viena kitą. Iš Kalėdų senelio gauti saldainių – įprasta, bet kaip netikėta buvo jam pačiam gauti dovaną – knygą. Tuo pasirūpino buvusi bibliotekininkė Regina Kuliešienė. Staigmena buvo ir savanorei Mary, kuriai gražius atsisveikinimo žodžius tarė ir dovaną įteikė bibliotekos skaitytojas Danius Yla. O skaitytojas Albinas Malakauskas padovanojo savo rankų darbo suvenyrą Aušrai Mieželytei Bukienei – jiedu lankė Antalieptės mokyklą ir po 50 metų vėl susitiko Antalieptėje. Žolininkė Aušra Krištapavičienė iš Didžiadvario kaimo visus vaišino ypatingomis žolelių arbatomis ir negalėjo patarimų apie vaistinius augalus.

Vėliau susėdome prie gausaus vaišėmis stalo. Rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius susirinkusiems dovanojo šakotį. Ypatingai skani buvo skaitytojos Monikos Krogelevičienės dovana – tortas. Netuščiomis atvyko ir kiti bibliotekos skaitytojai. Susirinkę dar ilgai džiaugėsi vieni kitais ir buvo pakilios bei šventinės nuotaikos. Nuoširdus bendravimas įkvėpė ateities planams 2018 metais.

Antalieptės daugiafunkcinio centro salėje įvyko Kalėdų senelio sutiktuvių šventė. Nors ir negausus buvo jos dalyvių būrys, smagumo jiems netrūko! Juk tokie nedažni susitikimai su pamėgtų knygų herojais – Karlsonu, kuris gyvena ant stogo, ir namų tvarkytoja Freken Bok. Dėkojame programos rengėjoms Loretai Alaunienei, Rimai Šapolienei ir dusetiškei Sigitai Gudonienei.

Olga Raugienė

Antalieptės padalinio vyresnioji bibliotekininkė