Vaikų vasaros stovyklėle Antazavėje

Vasara – tai saulė, šiluma,  ežeras , gera nuotaika, atsipalaidavimas, šypsenos , vaikų  klegesys., bendravimas, veiklos, užsiėmimai, pasibuvimai su draugais , artimaisiais.

Jau antrus metus iš eilės mes , Dusetų vaikų dienos centras ( Zarasu savivaldybes socialinių paslaugų vaikų dienos centro, Dusetų vaikų dienos centras)  darome mini stovyklėlę Antazavėje. Jos laukiame, planuojame visus metus. Stovyklėlę deriname prie Antazavės kraštiečių šventės, nes būnant pernai ši šventė vaikams labai patiko.

Mes įsikuriame prie nuostabaus Antazavės  ežero. Ta vieta mums strategiškai patogi: netoli kaimelio centras, parduotuvė, seniūnija , mokykla, vaikų namai, dvaras.

Bendraujame ir bendradarbiaujame su kaimo seniūnu A. Lekavecku, kuris visada mums pagelbsti , kuo gali :ar tai palapinei  pasistatyti reikia pagalbos, ar popieriaus laužui įkurti, ar kokių įrankių ir pan. Kaimelyje jaučiamės savais, jau kai  kurie vietiniai gyventojai mus pažįsta nuo pernai. Būnant prie ežero atvyksta daug vietinių gyventojų, jiems įdomu, kas mes , iš kur, tad mielai šnekučiuojamės Žmonės čia geri ir labai šilti. Prie stovyklėlės prisijungia ir kelios vietinės kaimo mergaitės. Tai stovyklautojams įneša naujo vėjo.

Antazavėje kraštiečių šventės metu nuo  ankstyvo ryto prasideda įvairios sportinės rungtys: žvejyba, šaudymas, strėlyčių mėtymas į taikinį, plaukimas, šaškių varžybos. Labai smagu mums jose dalyvauti. Prisipažinsiu , jog dalis iš mūsų, gyvenime nėra turėję šautuvo rankoje, o jau pernai išbandę, šiemet   surenkame taškų. Tai išties labai smagi pramoga. Gal todėl , jog nuostabus žmogus veda šaudymo varžybas, šmaikštus, su nuotaka, besišypsantis, turintis kantrybės su mumis užsiimti.

Dalyvauti visose rungtyse smagu: stovyklos dalyviai serga vieni už kitus, palaiko vienas kitą, atsiranda motyvacija laimėti , daugiau pasistengti,  nes prizai verti dėmesio Noriu pasidžiaugti, jog plaukimo rungtyje mūsų mergaitės  buvo greitos: užėmė 3 prizines vietas ir gavo medalius. Viena iš mergaičių pirmą kart gavo medalį ir džiaugsmui nebuvo ribų. Tada ir pamatai, kokia vertinga vaikams stovykla. Būdami komandoje jie mokosi komandinio darbo, įgauna paprastų gyvenimiškų įgūdžių: kaip laužo įkūrimas, malkų, šakų pririnkimas ir pasiruošimas vakarui, drausmės ir taisyklių stovykloje laikymasis. Mano stovyklautojams ypač patinka ilgi pasisėdėjimai  vakare prie laužo, įdomūs pokalbiai, žaidimai, įdomiai pasakojamos istorijos. Vaikams patinka kepti ant laužo dešreles, bulves, zefyrus.  Grynas oras ,  gamta , vanduo  vaikus puikiai veikia. Tai ir sveikatingumas ,  imuniteto stiprinimas ,  grūdinimasis ,   laimės hormonų gamyba ištvermė, drąsa. puiki nuotaika. Tad vasarą vaikai turi praleisti , kuo daugiau laiko gryname lauke ir gamtoje. Sveiki vaikai- laimingi tėvai .

Dienomis žaidžiame žaidimus. Vaikams labai patiko lobio paieška. Reikėjo nemažai pavargti, kol surado  nuorodas ,kur gi tas lobis  paslėptas.

Stovyklautojai mielai imasi ir savanoriško darbo, pasiruošiamuosiuose darbuose ruošiant sceną kaimo šventei.

Vakarui atėjus prasideda koncertinė dalis, kuri vaikams labai patinka. Po to diskoteka, kuri vyresniesiems yra bene laukiamiausia. Juk neturi miestelyje diskotekų sales, tad vasara puiki proga pasišokti per šventes,

Taip rengiant stovyklėlę reikėtų šiek tiek pinigėlių ir geranoriškų rėmėjų: prizams ,žaidimams  kelionei, maistui. Ne visi vaikučiai turi ką įsidėti pavalgyti…Bet aš ne apie tai norėjau pasakyti. Mes  mokame dalintis vieni su kitais  ir maistu,  ir džiaugsmu,  ir skausmu,  ir laime,  ir ne laimė. Tai ir yra mūsų stiprybė. Taip mes išmokstame pačių svarbiausių gyvenime savybių: gailestis, atjauta, nuoširdumas dalinimasis, bendravimas, supratimas, atsakomybė, pareiga, altruizmas, tolerancija, kantrybė, empatija.

Virginija Mazūrienė

Dusetų vaikų dienos centro soc. darbuotoja