10 – asis Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis

IMG_9333Š/m. liepos 12 d. nuostabiame Dubysos slėnyje Ariogaloje, Raseinių r. surengtas Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis. Sąskrydyje dalyvavo 17 rajonų bendruomenės, bendruomenių asociacijos, viso virš 50 kolektyvų. Iš Zarasų rajono atvyko Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalkos atstovai. Bendruomenė yra Lietuvos kaimo bendruomenės sąjungos narys. Komanda buvo nedidelė – penki nariai: Vytautas Čypas, Vytas Repečka, Jūratė Repečkienė, Kristina Žukauskienė, Rūta Gedvilaitė. Sugebėjome išradingai, sumaniai pasirodyti, atkreipėme visų dalyvių dėmesį savo kūrybiškumu, originalumu. Jau į prisistatymą Dusetų bendruomenės narių komanda buvo pakviesta kaip „Didžiosios žuvies“ komanda iš Dusetų, o originalus , eiliuotas prisistatymas ne kartą, buvo žiūrovų pertrauktas plojimais. Dusetų bendruomenė, kaip visur ir visada, vaišino savo krašto valgiais –  įvairiais žuvies patiekalais. Ragautojų net eilutė susidarė. Kaimo bendruomenių prisistatymas  ( tema: „Štai kokie mes esam“ ) užtruko net geras dvi valandas. Po to sekė sportinės varžytuvės „ Gražūs, stiprūs, vikrūs (komandoje turėjo dalyvauti: moteris, vyras, jaunuolis, senjoras/ė, jaunuolis, „galva“. Kadangi Dusetų bendruomenės narių buvo tik penki, tai visi ir privalėjo dalyvauti. Pasisekė gan neblogai. Estafetė buvo įdomi.

Po to sekė bendruomeninis piknikas „ Staltiesėle, pasitiesk ir ant stalo mums padėk“, kurio metu buvo pristatomi vietos produktai ir jie buvo degustuojami. Per Dusetų bendruomenės stalo pristatymą teko apgailestauti, kad pagrindinio valgio–žuvies neliko….dar iki pikniko  pradžios sąskrydžio dalyviai žuvies skanėstus išragavo. O prie penkių komandos dalyvių prisijungė ir nebylusis  šaštasis komandos dalyvis – „Šiaudinis žvejas“.

Bendruomenių idėjų šou – „Atgal į gamtą“ reikėjo nupinti  lauko gėlių vainiką. Vakare vyko įvairių pasirodymų, bei varžybų apdovanojimai, subatvakaris „O mes kartu“. Dusetų bendruomenė gavo apdovanojimą „ Nuostabioji Dusetų komanda“.

Už gerą Dusetų bendruomenės pasirodymą norisi padėkoti ir prie komandos pasiruošimo prisidėjusius.  Dusetų seniūnui Sauliui Kėbliui – už meškerės ir plūdės paaukojimą. Seniūno pavaduotojui Raimondui Parakevičiui už moralinį palaikymą. Komunalinio ūkio direktoriui Vytui Repečkai už žmonos įtraukimą į bendruomenės veiklą. Bendruomenės pirmininko pavaduotojai Danutei Topalskienei už rėmėjų suradimą ir bendruomenės narei Vilma Jarmalavičienei už „šiaudinį žveją“.

 

Vytautas Čypas

IMG_9333 IMG_9469 IMG_9425 (1) IMG_9362 IMG_9357