Zarasų miesto gimtadienyje – valčių karnavalas

val5Tikime, kad 2014 m. rugpjūčio 14-15 dienos bus svarbios ne tik Zarasų krašto žmonėms ir kraštiečiams, bet ir visai Lietuvai – juk kartu švęsime 508-ąjį Zarasų miesto gimtadienį! Kviečiame į jį visus tuos, kuriems brangūs Zarasai, miesto istorija ir tradicijos, kurie Zarasų šiandieną nori papuošti netikėta ir žadančia teigiamas emocijas bei kūrybinių sumanymų audrą, veikla.

 

 Zarasų miesto kraštovaizdis lėmė, kad čia vykstančiuose renginiuose ne paskutinį vaidmenį turi vaidinti vanduo. Ši tradicija siekia dar 1933-uosius, kai Zarasuose buvo surengta pirmoji vandens sporto šventė. Vėlesniais metais per Žolines vykdavo daugiau nei 100 įvairaus dydžio, teatralizuotai puoštų laivelių ir baidarių pasirodymai. Zarasiškiams ypač svarbu buvo tai, kad tokiuose šventiniuose renginiuose niekada nestigo ne tik išradingų dalyvių, bet ir žiūrovų iš visos Lietuvos.

 

 2008 metais, organizuojant Zarasų – pirmosios Lietuvos kultūros sostinės renginius, buvo vėl atgaivinta valčių paradų tradicija, kuri nenutrūko iki šiol.

 

 Todėl ir šiemet Zarasų miesto gimtadienį norime papuošti spalvinga vandens švente. Prašome iki 2014 m. rugpjūčio 12 d. atsiliepti Zarasų rajono gyventojus, jo svečius, kraštiečius, vandens sporto pavienius entuziastus, klubus, sąjungas bei organizacijas ir dalyvavimu Zarasuose organizuojamame valčių karnavale palaikyti senos miesto tradicijos kasmetinį tęstinumą! Visai nesvarbu ką vandens keliuose ,,vairuojate“: vandens dviratį, irklinę valtį, baidarę, plaustą, katamaraną ar jūsų paties sukurtą laivą – būtinai atvažiuokite į Zarasus, kad susitiktume su jumis! Juk valčių karnavalas – ne tik varžytuvės už geriausiojo vardą, bet ir galimybė pristatyti netikėčiausias bei šiuolaikiškiausias plaukiojimo priemones ir atgaivinti pasakojimų apie Zaraso ežerą herojus: nelaimingą karalaitę, pavirtusią lakštingala ar jauną gražuolę pamilusį žveją…

 

 Valčių karnavalo dalyvių laukia ne tik įvairūs paskatinamieji prizai, bet ir trys pagrindiniai apdovanojimai: užėmusiems 1-ąją vietą bus skirtas 1000 litų piniginis prizas, 2-ąją – 800 litų ir 3-ąją – 500 litų.

 

 Zarasai neretai vadinami ,,melsvomis Lietuvos akimis“. Tad visi, nutarę dalyvauti spalvingame valčių karnavale turite unikalią galimybę įveikti Zarasų krašto vandens kelio atkarpą, plaukdami vienu gražiausiu jame Zaraso ežeru. Visiems norintiems dalyvauti 2014 m. rugpjūčio 15 d., 19.00 val. vyksiančiame valčių karnavale ar įsteigti prizus dalyviams informacija teikiama Zarasų sporto centre tel. (8 385) 30556, mob. tel. (8 603) 88142, el. paštu sportas@zarasai.lt.

 

Zarasų rajono savivaldybės informacija