Amatų namai Dusetose

Amatu namai Naujas meno židinys Dusetų miestelyje – amatų namai jau priima lankytojus. Spalio 17d. čia į edukacinę pamokėlę sugužėjo Rokiškio raj. Jūžintų Juozo Otto Širvydo vidurinės mokyklos pirmokai ir ketvirtokai, lydimi mokytojų Jolantos Vanagienės ir Vilmos Kavaliauskienės.

Vaikų akys tiesiog degė smalsumu, kai tautodailininkas Erikas Čypas ruošė liepines lenteles pirmiesiems jų darbeliams. Kiekvienas, gavęs po tokią lentelę, pieštuku paišė kas ežiuką, kas gėlę, kas neregėtą gyvūną. O paskui visi mokinukai sulaikę kvėpavimą stebėjo, kaip  naujasis mokytojas raižo aštriu kalteliu jų piešinukus, vis pasakodamas apie medį, apie darbo įrankius, saugų elgesį darbo metu. Kiek buvo džiaugsmo, kai kūrinėliai buvo nudažyti ir atiduoti jų kūrėjams. Vaikai klegėdami pasakojo, kaip jais papuoš savo kambarius. Ir būtinai pasidalins drožybos paslaptimis su tėveliais.

Amatų mokyklos, kurie kol kas dar kūrimosi stadijoje, sumanytojas ir vykdytojas E. Čypas. Šiais metais jam buvo įteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas geldoms ir mediniams žaislams. Toks sertifikatas amatininkams, liaudies meistrams suteikia didesnes galimybes plėtoti savo veiklą, kurti amatų centrus, vesti edukacinius užsiėmimus.

Pastatas bus remontuojamas, keičiamas stogas, atliekami apdailos darbai. Antrame aukšte įsikurs liaudies meno muziejus, taip pat bus eksponuojami sukurti drožybos ir keramikos darbai. Tikimasi, kad šie namai privilios nemažai vietos gyventojų, norinčių perprasti drožinėjimo ir keramikos paslaptis. Edukacinės programos vedamos mokiniams bei visiems susidomėjusiems. Čia jau apsilankė grupės iš Trakų, Daugpilio, taip pat Rokiškio ir Utenos tautodailininkai.

Tokie centrai, plintantys visoje Lietuvoje – puiki galimybė pritraukti tiek darbo neturinčius žmones, tiek vaikus, tiek norinčius prasmingai ir įdomiai praleisti laisvalaikį.

 

                      Vilija Visockienė