Dusetų mergaičių futbolo turnyras 7X7

7x7Spalio 30 dieną Dusetų K.Būgos gimnazijos stadione įvyko tarptautinis mergaičių futbolo turnyras 7×7 Viliaus Biliūno taurei laimėti. Į šį turnyrą atvyko Latvijos Respublikos mergaičių futbolo komanda SK“Imanta“ iš Rygos, taipogi kvietėme mergaičių komandas ir iš Lietuvos miestų . Atvyko Šiaulių FA ir Ukmergės SC su dviem komandom. Žinoma žaidė ir šeimininkės dusetiškės. Visas mokyklos stadionas buvo pilnas.

Žaidėm vieno rato sistema, t.y. visos su visomis. Pirmosios susitiko Ukmergės SC II ir Ukmergės SC I, bei Šiaulių ir Latvijos SK„Imanta“ komandos. Stipresnioji ukmergiškių komanda nesunkiai įveikė savo draugių komandą 5:0, Šiaulių FA pradžioj pelnė du įvarčius, bet latvikės neketino lengvai pasiduoti ir rezultatą išlygino 2:2. O dusetiškės pirmas rungtynes pagal grafiką žaidė su Ukmergės SC I komanda, nuolatine visų turnyrų aršiausia varžove, ir laimėjo minimaliu rezultatu 1:0. Antrose rungtynėse Dusetų „Ainių“ komanda žaidė su Ukmergės SC II. Rungtynės nesunkios, varžovių komanda jaunesnė ir ne tokia atkakli – 5:1 dusetiškių naudai. Trečias susitikimas su Šiaulių komanda. Nors šiaulietės atrodė smarki komanda, tačiau neparodė rimto pasipriešinimo, tad dusetiškės nugalėjo 3:0. Paskutinėse varžybose žaidėm prieš svečius iš Latvijos. Jau buvau nužiūrėjęs, kad SK“Imanta“ mergaitės nėra stipri komanda, tai mūsų komanda išėjo žaisti be jokios įtampos ir jauniausia sudėtim. Viešnios iš Latvijos nepažįsta mūsų žaidėjų ir net nežinojo kaip gelbėtis – įvarčiai pasipylė vienas po kito ir dusetiškės be didesnio vargo nugalėjo 10:1.

Taigi nugalėjo šeimininkės laimėjusios visus susitikimus ir surinkusios 12 taškų, įmušusios 19 įvarčių. Antrąją vieta iškovojo Ukmergės SC I surinkusios 9 taškus, įmušusios 10 įvarčių, trečiąją vietą iškovojo Šiaulių FA pagal geresnį įvarčių santykį, nors surinkusi tiek pat taškų kaip ir ketvirtą vietą pelniusi SK“Imanta“, o  Ukmergės „Šventupė“ užėmė penktą vietą.

Pirmas tris vietas užėmusių komandų žaidėjos apdovanotos medaliais, o pačios komandos – taurėmis. Visų komandų žaidėjas pavaišinome šakočiais. Jauniausios komandų žaidėjos apdovanotos už korektiškiausią žaidimą specialiai tam paruoštais Dusetų „Ainių“ futbolo marškinėliais. Šaunu. Ačiū Viliui Biliūnui už ženklią paramą ir parodytą dėmesį mergaičių futbolui.

 

Rimas Vaitukaitis